Skocz do zawartości
Jaxus

Czy taki zestaw jest w porządku?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

https://uk.pcpartpicker.com/list/rjd7TC

Planuję złożyć taki oto zestaw. Potrzebuję porady odnośnie RAMu i karty graficznej. Czy te kości RAM i ten producent grafiki są w porządku? Karta graficzna jest sporo tańsza w porównaniu do np. Asus Strix. RAMu raczej nie będę podkręcał, bo nie za bardzo się na tym znam. Z kolei w płycie głównej potrzebuję modułu WiFi. Dajcie znać, czy ten zestaw jest w porządku. 

 

Dzięki bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Michikun napisał:

Nawet jak zamierzać grać w 2K to wystarczy RTX 2080 Super, który jest o 300 funtów tańszy.

No i bierzesz zestaw od Intela na tzw. "martwej" podstawce bo kolejna generacja będzie na sockecie 1200.

Podstawka może i martwa, ale myśle że pociągnie ten procesor z 6-7 lat komfortowego grania w full hd/ 2K, po czym ewentualnie sprzedam procek i płyte główną i kupię coś na nowej podstawce. Ryzenów nie rozważam, gdyż z AMD miałem ogromne problemy w przeszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawka może i martwa, ale myśle że pociągnie ten procesor z 6-7 lat komfortowego grania w full hd/ 2K, po czym ewentualnie sprzedam procek i płyte główną i kupię coś na nowej podstawce. Ryzenów nie rozważam, gdyż z AMD miałem ogromne problemy w przeszłości.
6-7 lat? Nie wiem cy max 3 lata ten procek pociągnie to zależy jak rynek konsol się rozwinie

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porade. Ten MSI sporo droższy, a raczej ogromnej różnicy w osiągach i tak nie doświadczę. Czyli Ram np. 3000mhz z CL 14 będzie wporzo? 
Szukaj ramow najlepiej pamięci B-die są droższe ale Intel na tym skorzysta mogą być te CL14 to lepsze niż cl16 może zejdziesz na nich do cl13

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, R3jn napisał:

6-7 lat? Nie wiem cy max 3 lata ten procek pociągnie to zależy jak rynek konsol się rozwinie

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Myślisz, że PS5 będzie tak potężne? Nie ma szans, cena musiałaby być kosmiczna, być może PS6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że PS5 będzie tak potężne? Nie ma szans, cena musiałaby być kosmiczna, być może PS6.
Myślę że ta konsola będzie mieć 8/16 jeśli chodzi o procka a to już daje do myślenia że wielowatkowosc wchodzi co świata gier na poważnie... A tak na serio to nie lepiej poczekać na nowe procki Intela maja być na 1 kwartale nowego roku i będą naprawdę fajne

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, R3jn napisał:

Myślę że ta konsola będzie mieć 8/16 jeśli chodzi o procka a to już daje do myślenia że wielowatkowosc wchodzi co świata gier na poważnie... A tak na serio to nie lepiej poczekać na nowe procki Intela maja być na 1 kwartale nowego roku i będą naprawdę fajne

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Wiesz, zawsze warto na coś czekać, ale można tak do us*anej śmierci. :) Wejdzie nowy intel wraz z chorobami wieku dzieciecęgo oraz ceną 650 funtów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zawsze warto na coś czekać, ale można tak do us*anej śmierci. :) Wejdzie nowy intel wraz z chorobami wieku dzieciecęgo oraz ceną 650 funtów. 
Intel zapowiedział że nowe intele maja być o wiele tańszeniz poprzednia generacja pamiętaj że amd im depcze po piętach sam się przesiadlem z 3570k na ryzen 3600 i nie narzekam ale jak brać Intela to warto poczekać te 8 wątków zrobi różnice

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...