Skocz do zawartości
NiemacieK

ENLIGHT HPC-300-202 vs. FSP300-60PNA (FORTRON)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki maly problemik. Jako ze moj CODEGEN 300W dogorywa i musze na gwalt zmienic zasilke- prosze was o rade. Chodzi o to, ktory z zasilaczy bedzie lepszym wyjsciem. Fortronik jest od Haszyda z allegro i z tego co wiem to jest uzywany, ale gosciu jak sami wiecie jest 100% pewny i sprzedaje sprzecior 1 klasa, natomiast Enlight jest nowka niesmigany. Oba w mniej wiecej tej samej cenie (okolo 100zl). Zaznaczam, ze chce wycisnac max z kompa i do tego zasilka ma wytrzymac ewentualne upgrade-y sprzetu. Zastanawialem sie jeszcze nad HUNT KEY 300W ale to chyba nie ta liga :D Z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki benek, moze takie linki walnac pod haslem FORUM na stronie glownej- nie bedziecie musieli wtedy wogole wysilac z odpowiadaniem a nawet patrzeniem na jakies durne tematy.

primo - uzyles tego 1 linku z haslem FORTRON ze sie czepiasz - o tych zasilaczach powiedziano juz prawie wszystko, tematy byly zakladane bardzo czesto nawet po kilka tygodniowo wiec nie dziw sie ze nikomu sie nie chce odpowiadac :!: szukanie na prawde nie boli

 

secundo - podaj prawidlowy symbol tego Fortrona bo 300W z koncowka 60PNA nie ma

 

tertio - gdyby oba byly nowe i w tej samej cenie to bralbym FSP bo ciut mocniejszy o 20W ("dla sumy" napiec +3.3V i +5V) HPC=180W a FSP=200W, gdyby to bylo dla PIV to bralbym FSP bo wieksza obciazalnosc napiecia +12V ale w Twoim przypadku bralbym raczej nowke

 

PS a co do ewentualnych apgrejdow to i tak jak dasz przy Twoim konfigu (zylowany procek) np 1GB RAM, kolejny HDD i Radka 9700PRO to raczej czeka Ciebie wymianka zasilacza na mocniejszy niz 300W wiec moze na razie kup tanszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadzwon do haszyda - powiedz ze zalezy ci na casie ize dajesz mu 100 od reki za GTP - powinien sie zgodzic - albo 80 za BT (podobny kop) - gosc jest ukladny wiec moze ci sie uda wynegocjowac to bez aukcji nawet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRIMO - jak sie komus nie chce odpowiadac to poprostu nie odpowiada (niektorzy nie maja czasu na zmudne przekopywanie sie przez stosy bezuzytecznych informacji i wola dotrzec do prosto do zrodla- nie z lenistwa tylko z braku czasu).

 

SECUNDO - niejaki HASZYD znany handlaz FORTRONAMI podal mi ze ma w tej chwili 2 sztuki 300W jeden 300-60GTP to a drugi 300-60PNA.

 

TERTIO - dziekuje za odpowiedz

 

PS A co do apgrejdow to w najblizszym czasie conajwyzej wymienie dysk na 80GB MAXTORA, zmienie i dokupie ramu (ten konfig jest lekko przejsciowy-tzw. wakacyjny) a co do radka to chwilowo sie obejdzie-szkoda troche kaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enlight jest lepszy od CHIFTECA, gdzies kiedys w sieci byl test, ktory pokazal ze 250W enlighta pojechalo wiele zasilaczy 300, 350W i wiekszosc niefirmowych 400W.

:P

nastepny magik

 

pisz o jakich konkretnie modelach sie wypowidasz :!:

z jakiej niby racji np Enlight HPC-250-102 ma byc mocniejszy od Chieftec HPC-300-202 skoro oba sa robione przez Sirtec i ten "slabszy" w/g Ciebie Chieftec jest wydajniejszy w rzeczywistosci :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem BENEK ja tylko pisze to co on mi napisal- ekspertem od zasilek nie jestem dlatego chcialem sie poradzic kogos kto sie na tym zna lepiej odemnie. A co powiecie o HUNT-KEY??? Czy za tego ENLIGHTA 2m-cznego oplaca sie dac 130zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem BENEK ja tylko pisze to co on mi napisal- ekspertem od zasilek nie jestem dlatego chcialem sie poradzic kogos kto sie na tym zna lepiej odemnie. A co powiecie o HUNT-KEY??? Czy za tego ENLIGHTA 2m-cznego oplaca sie dac 130zl?

huntkey to raczej nie ta liga.Dogadaj sie z Haszyd'em niech Ci wyszykuje ladny zasilaczyk za stowke i bedziesz zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benek nie denerwuj sie obecnie Enlight nie robi juz 250W, a to o pisalem bylo jakies pol roku temu... moze jeszcze znajde ten test.

nie denerwuje sie tylko chce zauwazyc ze Enlight nie robi wcale zasilaczy a na rynku 250W z logo Enlight wystepuja w kilku mutacjach np HPC-250-102 i np ATX-1125BT oba 250W, oba o podobnych obciazeniach konkretnych napiec (roznia sie 1A przy +5V i +12V -> HPC ma wydajniejsze +12V a ATX ma wydajniejsze +5V) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benek nie denerwuj sie obecnie Enlight nie robi juz 250W, a to o pisalem bylo jakies pol roku temu... moze jeszcze znajde ten test.

nie denerwuje sie tylko chce zauwazyc ze Enlight nie robi wcale zasilaczy a na rynku 250W z logo Enlight wystepuja w kilku mutacjach np HPC-250-102 i np ATX-1125BT oba 250W, oba o podobnych obciazeniach konkretnych napiec (roznia sie 1A przy +5V i +12V -> HPC ma wydajniejsze +12V a ATX ma wydajniejsze +5V) ...

I podobne roznice w/g HASZYDA sa pomiedzy tymi dwoma FORTRONAMI "jeden i drugi ma swoje mocne strony

PNA ma większą wydajmość prądową napięcia 5V

natomiast GTP ma większa wydajność prądową napięcia 3,3V

GTP czasami resetują komputer" to jest wycinek z jego maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego on je tak tanio sprzedaje?? To sa poprostu uzywane zasilacze czy powypadkowe-reperowane??

"brawo ..., wygral Pan bon towarowy, gra Pan dalej :?: "

 

to sie tak ladnie wulgarnie (potocznie) nazywa - poserwisowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czasami to jestem ja :( - niestety zaden z 5 testowanych fortronow - 4xGTP i 1xBT nie trzymal mikompa w obciazeniu dluzej niz 10 sec (przy napieciu na procku wyzszymniz 1.65V - default FSB) ale jak to okreslil - jestem jedynym przypadkiem - takie juz moje szczescie. zasilki sa ponoc uzywane ale te 5 ktoremialem w domq wygladaly na nowe - troszki porysowana obudowa ale ani sladu kurzu na wentylu i na podzespolach - wtyczki tez nie wytarte ale ne potysowane styki wewnatrz - sama radosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czasami to jestem ja :( - niestety zaden z 5 testowanych fortronow - 4xGTP i 1xBT nie trzymal mikompa w obciazeniu dluzej niz 10 sec (przy napieciu na procku wyzszymniz 1.65V - default FSB) ale jak to okreslil - jestem jedynym przypadkiem - takie juz moje szczescie. zasilki sa ponoc uzywane ale te 5 ktoremialem w domq wygladaly na nowe - troszki porysowana obudowa ale ani sladu kurzu na wentylu i na podzespolach - wtyczki tez nie wytarte ale ne potysowane styki wewnatrz - sama radosc

Czyli jak to wyglada? Oplaca sie brac od HASZYDA Fortronika za stowke czy niebardzo?? Jak dlugo mi pochodzi taki "poserwisowy" zasilacz i jakie ewentualnie moge miec z nim problemy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czasami to jestem ja :( - niestety zaden z 5 testowanych fortronow - 4xGTP i 1xBT nie trzymal mikompa w obciazeniu dluzej niz 10 sec (przy napieciu na procku wyzszymniz 1.65V - default FSB) ale jak to okreslil - jestem jedynym przypadkiem - takie juz moje szczescie. zasilki sa ponoc uzywane ale te 5 ktoremialem w domq wygladaly na nowe - troszki porysowana obudowa ale ani sladu kurzu na wentylu i na podzespolach - wtyczki tez nie wytarte ale ne potysowane styki wewnatrz - sama radosc

Czyli jak to wyglada? Oplaca sie brac od HASZYDA Fortronika za stowke czy niebardzo?? Jak dlugo mi pochodzi taki "poserwisowy" zasilacz i jakie ewentualnie moge miec z nim problemy???

Tylko, żebyś czasami się nie wpierdzielił w mojego fortronika którego licytuje :-). Nick damian_ku :-D. A co do tych zasilaczy to według opini na forum duża część ich użytkowników jest bardzo zadowolona, więc ... myślę, że się opłaca.

 

Benek: Najprawdopodobniej będzie to ten zasilacz http://www.fsp-group.com.tw/english/02_pro...torname=ATX12V#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze z specyfikacji obydwu modeli to maja podabnie rozlozone prady na poszczegolne napiecia info fortona ... dodam ze model GTP ma aktywne PFC a 60PN ma pasywne i wentylator 12x12 ... ja jak uda mi sie wylictowac to bede mial tego 60PN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko - ja jestem jakims pie... wyjatkiem :/ fortron produkuje jedne z najleszych zasilek - jak dziala to podejrzewam ze pochodzi dluuugo :) - ale spoko z haszydem jjest tak ze jak ci cos nie dziala to nie ma prooblemu z wymiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czasami to jestem ja :( - niestety zaden z 5 testowanych fortronow - 4xGTP i 1xBT nie trzymal mikompa w obciazeniu dluzej niz 10 sec (przy napieciu na procku wyzszymniz 1.65V - default FSB) ale jak to okreslil - jestem jedynym przypadkiem - takie juz moje szczescie. zasilki sa ponoc uzywane ale te 5 ktoremialem w domq wygladaly na nowe - troszki porysowana obudowa ale ani sladu kurzu na wentylu i na podzespolach - wtyczki tez nie wytarte ale ne potysowane styki wewnatrz - sama radosc

Heh to faktycznie masz pecha :), moj config (+ dysk 20 GB + CDRW + CDROM - prac na 1.7) ciagnie na jakims King Starze 235 W bezproblemowo.

NiemacieK: Moze cos takiego http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14833548 - tylko ze gosciu który to sprzedaje ma tez kilka negatywow.

EDIT: Tu tez masz http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14806255 - ten sam tylko ze podobno nowka, ten sam klient.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak da mnie to juz nie aktualne :) wlasnie zamowilem sobie chieftecalack dragon hi-fi z zasilka 360W DF - to powinno rozwiazac moje problemy :) te z wizualnoscia kompa tez :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...