Skocz do zawartości
Mezamir

Palit RTX 2060 SUPER Jet Stream w Morele

Rekomendowane odpowiedzi

Według danych z kilku stron wersja z dopiskiem LE ma zdecydowanie niższe taktowanie zegara rdzenia GPU.

Prawda jest taka, że w cenie tej słabszej wersji z dopiskiem LE masz np. Sapphire RX 5700 XT Pulse

https://foxkomputer.pl/pl/p/Karta-graficzna-Sapphire-PULSE-RADEON-RX-5700-XT-8GB-GDDR6-HDMI-TRIPLE-DP-OC-W-BP-/7442?rx590

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Mezamir napisał:

Powiedzmy, że ze względów estetycznych odrzuciłem Pulse jako opcję.

Czyli jak tą LE bym podkręcił, to bym dostał to samo, co droższa wersja?

Na to pytanie ci niestety nie odpowiem. Nie wiem czy te rdzenie choć fabrycznie powinny być jednakowe nie były ciut mniej podatne na podkręcanie i dlatego je wrzucili do tej wersji LE. Ewentualnie wersja LE może mieć niższy "power limit". Natomiast nie miałem akurat tej karty LE w ręce, nie porównywałem ich "łeb w łeb", więc to jedynie moje domysły.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jest podobna hierarchia wydajnosciowa wsrod modeli palita jak w pascalach

jetstream (pascal, takty referencyjne) < super jetstream (pascal, oc) vide jetstream "le" (turing, takty referencyjne) < jetstream (turing, oc)

nie umiesz podkrecać karty - kup droższą, jak potrafisz - kup tańszą i samodzielnie zwiększ taktowania, uzyskująć parametry droższej.

w zależnosci od gry 5700xt jest przeważnie wydajniejsze od 2060S, a nieraz zbliza sie blisko 2070S.

jesli interesuje Ciebie zakup tylko w morele.net, zastanów sie nad wersjami 5700xt gigabyte gaming oc czy powercolor red dragon - modele należące do czołówki jakościowej, a cena miesci się w widełkach 1900-2000 zł

Edytowane przez mrcszyman
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...