Skocz do zawartości
akul4

Zestaw pod Path of Exile || Moze ktos jest zainteresowany sugestiami?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jak widzicie drodzy forumowicze, jestem nowym uzytkownikiem. Zwracam sie z prosba... niemniej mylnym moga byc wnioski, ze zakladam temat zlozcie/pomozcie nie czystajac, szukajac... nic bardziej mylnego. Ogladalem sporo relacji na yt, czy tez poczytalem na czym ludzie graja... pozostal lekki metlik i to mnie wlasnie sklonilo do tego by zalozyc temat ....

Nosze sie z zamiarem zalozenia skrzynki jak w temacie gdyz gra z i5 + 720m ( na laptopie ) w ~720p  i lekkim klatkowaniu przestala mnie zadawalac.
Sadze ze bedzie to poniekad budzetowa inwestycja ale po krotce ;

zestaw aktualnie pod 21" fullHD:

posiadam
psu: silentumpc deus m1 550w
od biedy
hdd: wd green 500gb 7200 rpm , 64 cache, sata3

Myslalem nad:
cpu : amd ryzen 2200g 4r/4w
mobo : Gigabyte B450M DS3H
obudowa : silentiumPC Signum SG1 TG Pure Black ( niekoniecznie musi byc taka )
pamiec : G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16  ( obecnie korzystna cena < 300 )
dysk :  adata xpg SX8200 PRO 512GB PCIe x4 NVMe

gpu: uzywane ( raczej? ) rx570/580 , geforce 970

Pierwotnie myslalem tylko nad powyzszym zestawem, zmieniajac cpu i mobo powstalo mi cos takiego :
cpu: ryzen 5 2600 6r/12w
mobo: asrock B450 Pro4


Moje pytanie brzmi nastepujaco, czy ma to sens? Dolozenie do ponizszej ( 2giej )konfiguracji. Nie przewiduje bym mial grac w inne tytuly, chce zlozyc skrzynke raczej z takim przeznaczeniem. Przyszlosciowo moze D4, ale to odlegle czasy by sie na tym skupiac.
Prosilbym o sugestie w doborze cpu+mobo+gpu. Oczywiscie, inne beda rowniez mile widziane. Co do moich wskazan, niekoniecznie musza byc one zachowane. HDD tez moge wykorzystac zamiast ssd/m.2 ale widomo, lepiej, szybciej ...
Z gory dziekuje
Pozdrawiam

Edytowane przez akul4
Bledne nazywnictwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że ma sens tym bardziej, że wspomniane Path of Exile to nie jedyny hns na rynku. Jest Grim Dawn, wyjdzie Diablo 4, no i na ExileCon za kilka dni ekipa GGG odpowiedzialna za produkcję Path of Exile ma zaprezentować wersję gry 4.0, którą Chris Wilson nazwał next-genem i odpowiedzią ekipy PoE na Diablo 4. Zatem należy się spodziewać tu podobnej rzeczy do tej, która dzieje się w wielu sieciówkach, pewnie będzie update silnika graficznego/tekstur itd. więc wymagania wzrosną.

W tym pierwszym zestawie dałeś procka od AMD z płytą główną, która ma socket pod Intela ;)

Aktualnie najrozsądniej byłoby brać Ryzen 2700X + GTX 1660 Super + Gigabyte B450 Aorus Elite

Widzę, że próbujesz wejść w temat budżetowo, więc zawsze możesz wziąć tego Ryzena 2600, najwyżej potem zmienisz proca na lepszego. Tylko jak planowałbyś taki 2-stopniowy upgrade to biorąc pod uwagę nową generację kup jakąś płytę od MSI na chipsecie B450 z dopiskiem MAX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawilem post, poza edycja dodalem tez kilka slow.. Pozwole sobie raz jeszcze napisac bo widze ze nie poszlo... 

Dlaczego decyduje sie poniekad na budzetowa inwestycje... 

Mam mozliwosc pogranie w poe na ps4, nie odpowiada mi obsluga interfejsu np inventory, passive skill tree itp stad taki krok by pod konkretny produkt cos zlozyc. Poza tym mysle ze specjalnie PC nie bede uzywal. Ewentualnie w przyszlosci D4. 

Dlatego np 2700x + 1660 mysle ze byloby troche nonszalanckim podejsciem z mojej strony

.................................................. 

33 minuty temu, borsuczy_król napisał:

Bierz Ryzena 2600

W polaczeniu z czym sugerujesz tego ryzena? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za sugestie .... Zaakupilem :

ryzen 5 2600

msi b450 gamix max plus

16 gb ddr4  partiot 3200mhz

m.2 adata sx8200 pcie 512 gb

silentumpc regnum rg4

radeon 580 xfx gts oc+ 8gb

 

ziasilacz i dysk 3.5" posiadalem

Obecnie, zestaw ponad moje potrzebny, tj POE w fullhd

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...