Skocz do zawartości
Antari801

GTX 1070ti a wysokie temperatury 60 stopni w spoczynku

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry, mam problem z wysokimi temperaturami MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB na pulpicie. Podczas np. przeglądania internetu czy oglądania filmów temperatura karty dochodzi do 60 stopni celsjusza, a wtedy zwykle karta włącza wentylatory na około 20-29% procent mocy i temperatura spada do 57-58 stopni. Po kilku minutach cykl się powtarza. Czy takie temperatury na pulpicie są normalne? Moja obudowa to be quiet pure base 600, kurzu mało, temperatura w pokoju nie przekracza 19 stopni. Dodam, że przed osiągnięciem 60 stopni wentylatory karty nie pracują. Dlaczego tak dzieje ? Kupiłem rok temu, nawet procesor jest w porzadku ma srednio 30 stopni. Czy to normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta pewnie już nie ma gwarancji... A jeśli ma to gwarancja :) wyślą ci pewnie 2070 a jeśli nie ma to kupić nowe termopady pastę Grizzly i rozkręcić kartę przedmuchsc założyć nowe pady i pastę powinno pomóc

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj MSI Afterburner i tam ręcznie ustaw odpowiednie obroty wiatraków przy odpowiedniej temperaturze. Wiatraki przecież mogą się cały czas kręcić, a tego i tak nie będzie słychać, a karta nie będzie się tak grzać. To rozwiązanie MSI jest chyba do idealnie cichych komputerów, gdzie mnie na żadnego wiatraka.

U mnie na poprzedniej MSI 1070 miałem również takie wysokie temperatury. Ustawiłem j.w. i było trochę lepiej. Ale w końcu poszła któraś z kości pamięci i wymienili mi na inną kartę - taką samą, lecz używaną. I tutaj przeżyłem szok, bo karta w IDLE ma tylko 28 stopni przy OC i wiatrakach ustawionych na 30%, a w czasie gry nie przekracza 65 stopni. Nie czuć też żaru, który poprzednio wydobywał się z górnej części obudowy, gdzie mam dwa wiatraki. Skąd taka różnica, tego nie wiem. Kolegi 1060 MSI też jest gorąca jak diabli.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...