Skocz do zawartości
mozonek

Problem z Asus Dual RTX2080 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z Asus RTX2080Ti Dual. Karta ma takie statsy w GPU-Z:
https://imgur.com/gallery/uo6ApsT
Problem jaki mam to w trakcie pracy jak karta osiągnie 75 stopni zaczynają wentylatory pracować na 100%. Próbowałem kartę osadzać w innym slocie, budę otworzyłem nic to nie daje. Ustawienie prędkości w MSI afterburner zmienia o tyle że startują wcześniej ale i tak dobijają do 75 st. Jedyna rzecz która mnie dziwi to to że niby pokazuje prędkość wentylatora na 3300 rpm ale HWINFO pokazuje 55%:
https://imgur.com/gallery/MZjiEVg
Karta była już raz na RMA asusa ale nic nie stwierdzili. Niby nie mogą za symulować problemu.
Wysłałem drugi raz ale sam się zastanawiam co dalej. Potrwa to pewnie znowu ze 2 tygodnie. Wiem że te modele nie grzeszą kulturą pracy no ale chyba powinno dać się wysterować to tak że nawet jak osiągnie 80 stopni przy wnetylach 75% a tak się nie da. Inaczej - nie widziałem nigdy więcej jak 76 stopni na tej karcie. Tak jakby miała "zaszyte" te 75 stopni albo jest uszkodzona. Zmiana limitu temp na 88 stopni nic nie daje. Nie robiłem UV bo raczej wolę mieć to działające na stocku.
Jeszcze jedno - wg screenu z GPU-Z karta ma chip Binned czy nie? Niby pokazuje 1E07 czyli binned?
Jest sens ją flashować? WIdzę na stronie tutaj:
https://www.techpowerup.com/vgabios/206269/asus-rtx2080ti-11264-180919
że bios mam starszy - wiadomo co ten nowy zmienia? Jest jakiś log? Rozumiem że flash powoduje utratę gwarancji?
Ręce opadają.

Edytowane przez mozonek
link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, normalne jest że nie mogę ustawić prędkości? No chyba nie. Myślałem że jak karta się przegrzeje to zegary zwolnią i tyle. Rozumiem że koło 80st by zaczęła wyć ale 75?
Pewnie musisz odblokować ustawienie wentylatorów albo ten model tak ma

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

17 minut temu, Michikun napisał:

To może jakiś lekki undervolting?

Jak wróci bez naprawy znowu to popatrzę. Nie jestem zwolennikiem takich działań ale jak się nie da to będę próbował. 

 

10 minut temu, R3jn napisał:

Pewnie musisz odblokować ustawienie wentylatorów albo ten model tak ma

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Jak wysteruje w AB na 100% od np 65 Stopni to wszystko pokazuje ok. Wkurza mnie tylko że np nie mogę puscić jej na 78-79St przy 70% wentyli. 

Gorzej jak ten "model tak ma" :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...