Skocz do zawartości
wykwintny_rabarbar

Zestaw do ~5000zł do zastosowań mieszanych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę do Was z prośbą o sklejenie zestawu do około 5000zł. Zestaw byłby używany... No właśnie, tu trochę się określić nie mogę. Gry, w które gram, chodzą na niskiej klasy sprzęcie, więc wcale nie potrzeba mi do tego uber komponentów. Ale nie wykluczam, że jakaś gra AAA w 2020+ mnie nie zaciekawi i będę chciał w nią zagrać.Ale poza tym komputer byłby używany do "pracy". Nie jakiś zaawansowany rendering 3D, ale programy ze stajni Adobe, jakieś kompilatory itp. Chciałbym, by to śmigało bez zarzutów.

W związku z tym, zastanawiam się, czy na pewno potrzebuję jakiejś super karty graficznej. Ale pojawia się jeszcze jeden szczegół - monitor (główny) na którym będę działał to WQHD IPS 60mhz (więc ani trochę nie "gejmingowy" :P ), co pewnie też podnosi lekko wymagania.

Generalnie śledzę co miesięczne zestawienia z PurePC, trochę też pogooglowałem itp. i coś tam zacząłem składać. Wstępnie wiszę na:

CPU: AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Pro Max
SSD: DATA SX8200 PRO 512GB
RAM: 2x 8 GB Patriot Viper 3333MHz
Zasilacz: Corsair TX550M

Czyli w zasadzie to, co PurePC proponuje do ~4500zł. Zastanawiam się też nad SSD, kiedy jeszcze śledziłem temat, SSD był tylko jako dysk na system i 2-3 programy. Wynikało to z ceny i pojemności, ale też awaryjności i tego legendarnego limitu zapisów. Z tego powodu jakoś mam obawy przed "ssd jako jedynym dyskiem do wszystkiego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz nad kombinowaniem z renderami czy obróbką to lepiej sięgnąć po Ryzena 2700X? Zawsze to 8 rdzeni i 16 wątków, przyda się w tego typu zadaniach natomiast w grach różnica w wydajności nie jest jakaś duża.

Niestety do rozdzielczości 1440p potrzebujesz wydajnej karty graficznej. Także albo musisz poważnie zainwestować w GPU albo kupić tani monitor do 24 cali, full hd, 144Hz i wtedy możesz wziąć słabsze GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocniejszy CPU to napewno. Popatrz dokładnie z czego dane oprogramowanie lepiej korzysta. WIęsza ilość rdzeni  tak czy inaczej się  przyda. Nie musi to być Intel bo jest dość drogi. Ten 2700X to jakiś pomysł do tego jakieś GPU. Monitor minmum 1440p jak do pracy.. Troszkę mała suma. Ja bym tu widział Ryzena 7 i RTX 2060. Jak za drogo to używka GTX 1080 lub coś  podobnego.  Ramu 16GB min. 3200 to napewno.  Im szybsze tym lepiej. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad renderami to nie. Tylko grafika 2D, zarówno rastr jak i wektor, w ruch idą Illustrator, Photoshop, XD. Żadne Blendery itd.

Z tego co widzę, to w zestawie listopadowym od PurePC w granicach 4500 mieści się właśnie RTX 2070, więc chyba spoko jeśli chodzi o budżet?

Nie wiem, czy dobrze zostałem zrozumiany, ale te 5000zł to bez monitora, na to mam osobny budżet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://proline.pl/koszyk/e6819c11

4925,-

Ew. po wrzuceniu do koszyka płatnego montażu i wpisaniu kodu promo PROSET , złożenie będzie za symboliczną 1 zł .

 

Ew. można zmienić  płytę na  MSI B450 ... MAX , choć osobiście więcej chyba na nich problemów niż na Gigabyte B450 Aorus Elite/Pro :P ( u mnie wsjo stabilne jak skała z 4x8 GB Balistixów ) ...

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...