Skocz do zawartości
Stroggge

Karta pada przy instalacji sterowników - 5700XT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, dzisiaj dotarła do mnie nowo zakupiona karta Gigabyte Radeon RX 5700 XT Gaming OC 8GB.

Przy instalacji sterowników (jakieś 27%) gaśnie obraz a wentyle wchodzą na wysokie obroty i po jakiś 30 sekundach się wyłączają.

Myślałem że to normalne, zaczekałem pare chwil po tym jak się nic nie zmieniało zresetowałem komputer, obraz znika w momencie gdy windows ma się załączyć i wentyle wtedy ponownie też wchodzą na wysokie obroty. Odpala się tylko gdy usunę sterowniki.

Przywróciłem wszystko do ustawień fabrycznych, usunąłem sterowniki od gtx 1050ti.
Próbowałem cztery razy instalując za każdym razem inną wersje sterowników a i także przeprowadzając instalacje niestandardową... za każdym razem to samo. CPU-z widzi normalnie tą kartę jako rx 5700 xt.

Macie jeszcze jakieś pomysły w czym może być problem? Czy po prostu karta jest walnięta i muszę ją zwrócić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy test czy karta jest sprawna to jest właśnie uruchomienie komputera. Drugi to instalacja sterowników. Wtedy już prawie na pewno jest ok. A ta nie działa. Wygląda na walniętą od nowości. I nie mogę zrozumieć dlaczego ktoś chciałby kupować Navi(czy również kiedyś Vegę) od Gigabyte. Nie ma na to logicznego uzasadnienia. Kupuje się Sapphire, Powercolor, lub MSI Gaming X. Rzucania sobie kłód po nogi nie zrozumiem. Ale to tylko tak na marginesie. Słałbym na gwarę jak chcesz mieć ten model nadal albo oddałbym do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seasonic focus plus gold 650w

Windows 10

Msi b450 tomahawk max (bios 7C02v34)

Mam jeden dysk luźno, zainstaluje na nim czysty windows 10 i sprawdzę czy to pomoże. Aby wyeliminować szanse że coś z czymś się gryzie.

edit: i widzę że jest jakiś nowy bios do płyty w wersji beta, który:

Cytat

- Improved system boot up time.
- Improved PCI-E device compatibility.

to też go zainstaluje

Edytowane przez Stroggge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I [gluteus maximus], karta odesłana, kupiłem nową (red devilka) i jest dokładnie to samo. Dzisiaj już nie mam siły ale jutro włożę ją do starszego pc'ta i zobaczę czy na nim da radę. 

Istnieje możliwość że to przez płytę główną? (b450 tomahawk max) No ale jak? Aktualna 1050ti nie ma z nią problemów. Oczywiście 1050ti jest o wiele słabsza ale serio istnieje taka możliwość że moc karty ma znaczenie? i mocniejsza po prostu się wywala?

Edytowane przez Stroggge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...