Skocz do zawartości
Chlebu

27" QHD dla programisty ~1400 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Potrzebuję monitor dla programisty - praca na ciemnych schematach kolorów w IDE. Bardzo możliwe, że będzie to konfiguracja dwu monitorowa. Musi mieć regulację wysokości. Skłaniam się ku:

AOC Q2790PQU
Dell U2717D
Samsung LS27H850QFUXEN
iiyama XUB2792QSU

Każdy z nich ma coś ciekawego. Sporą zaletą Samsunga jest USB-C, PIP/PBP. Ciężko znaleźć w sieci wiarygodny test z pomiarami równomierności podświetlenia i oceną backlight bleeding. Może ktoś z forumowiczów się z nim zetknął? AOC kusi ceną i opiniami o niskim IPS glow i backlight bleeding. Dell i iiyama mają łatwiejszy dostęp do portów USB, które są z boku.

Obecnie korzystam z Dell U2412M i jest ok. IPS glow mógłby być mniejszy.

Budżet jakieś 1400 zł, ale jeśli nie jest to konieczne to wolałbym wydać mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie 4K? W tym zakresie cenowym się zmieścisz, a IDE pokroju Visual Studio przy pisaniu przeze mnie bazo-danowej aplikacji dobrze się skalował (choć w pracy skaluję jedynie do 125%, ale nie sądzę, by przy 200% pojawiły się problemy).

Czemu sugeruję Ci 3840x2160 zamiast 2560x1440? - dla ostrzejszych i gładszych czcionek, które bardziej przypominają te wydrukowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z IntelliJ Idea oraz Eclipse. Nie zauważyłem problemów ze skalowaniem (czasami włączam skalowanie 125% na laptopie 14" FHD).

Obawiam się trochę skalowania. Musiałbym włączyć 150% na 27" 4K żeby wielkość elementów była ta sama. 125% to już tak na styk - szkoda oczu.

Ten Philips całkiem nie najgorzej się prezentuje review
Jest jeszcze AOC U2790PQU ale nie znalazłem bardziej rozbudowanego testu.

Pytanie czy monitor UHD w tej cenie będzie przyzwoity. Wolę lepsze 2k niż 4k, które ma mi świecić z narożników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Chlebu napisał:
 

Pytanie czy monitor UHD w tej cenie będzie przyzwoity. Wolę lepsze 2k niż 4k, które ma mi świecić z narożników.

Raczej będzie to monitor tej samej klasy. Dopiero modele IPS z filtrem OCF (dawniej A+TW) nie srebrzą na czarnym pod kątem zupełnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...