Skocz do zawartości
tajemniczy33

Zbliżająca się śmierć dysku SSD?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam dysk SSD Samsung Evo 850 250GB. Niedawno w mojej okolicy nastąpiła krótkotrwała przerwa w dostawie prądu. Korzystałem wtedy z komputera. Kiedy wróciło zasilanie, wróciłem do korzystania z niego. Niestety dostałem kilka blue screenów. Wyłączyłem komputer i zostawiłem go na około 45 minut. Komputer zaczął działać stabilnie i trwa to do teraz. Dzisiaj znalazłem trochę czasu by potestować mój dysk. Wszystko chyba ok, tylko HD Tune wskazuje mi I/O Error podczas File Benchmark(czasem test przejdzie bez problemu, czasem nie). Oznacza to problemy z moim dyskiem?

Kilka miesięcy temu miałem niemal identyczną sytuację z wyłączeniem zasilania. Wtedy również dostałem blue screeny, a skończyło się na tym, że na końcu płyta nie chciała bootować z mojego dysku, a instalator Windowsa widział dysk jako pusty(a taki nie powinien być). Zainstalowałem windowsa i działało bez problemu do niedawna.

Mój sprzęt:

Asus Prime X470-Pro

Ryzen 7 3700X

MSI Rtx 2070 Armor

Crucial Ballistix Sport Lt Gray 3000MHz CL 15 2x8GB

ThermalTake Smart SE 630W

 

Edytowane przez tajemniczy33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupiłem UPS, to mój SSD nie raz zaliczył "odcięcie" (co prawda Crucial MX100 512GB) i nie spowodowało to jakiegokolwiek problemu ... a nawet jak wystąpił jakiś błąd to scandisk systemowy go usunął, bo zawsze profilaktycznie po zaniku go odpalałem. Także skoro u mnie kilka zaników nic sprzętowo nie uszkodziło (najwyżej jakiś plik, który w chwili zaniku był modyfikowany), to nie sądzę, by u Ciebie jeden zanik załatwił dysk. .... może dysk był wadliwy, a ten zanik i pojawienie się problemów to zbieg okoliczności?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...