Skocz do zawartości
Unival

Acer Aspire 7 A715-74G

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem Acer Aspire 7 A715-74G i7-9750H/8GB/512GB SSD/GTX1650/Win10H. Obawiam się jednak o throttling. Czy jest ktoś w stanie rozwiać moje wątpliwości. Warto za 3999 zł? Będę go używał głównie do Illustratora, Photoshopa, After Effects, Premiere Pro, programowanie, rzadko gry. Nie bardzo widzę inne propozycje, ponieważ zależy mi na "niegejmingowym" wyglądzie. Y540 odpada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Vivobook od Asusa

ASUS VivoBook 15 X571GT i7-9750H/16GB/512 GTX1650

Natomiast tego Acera lepiej brać w konfiguracji z 16GB RAMu bo tam wchodzą wtedy dwie kości i pamięć pracuje w trybie dual channel przez co laptop jest wydajniejszy. Vivobook natomiast ma tylko jedno gniazdo RAM.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety sklep w którym chcę kupić nie oferuje specyfikacji z 16GB RAMu, ale planuję dokupić kość. VivoBook'a brałem pod uwagę, ale nie podoba mi się jego kolor. Mam nadzieję, że dołożenie RAMu do Aspire'a nie jest skomplikowane i nie wpływa jakoś na gwarancję. Mylę się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy w tym sklepie da się kupić wersję bez SSD .

SSD lepiej kupić samemu , pewność że będziesz miał dobry i sprawdzony dysk a nie wiadomo co .

Wg. Notebookcheck siedzi tam WD PC SN520 - niskie osiągi i niskie TBW , R/W do 1700/1300 mb/s i 220k/170k IOPS do tego 200 TB limitu zapisu .

Do lapka dołożył bym albo Corsaira MP510 480GB albo PNY XLR8 CS3030 500GB , oba SSD mają 4x wyższy limit TBW i 2x wyższy transfer przy odczycie , zapis sięga 2000 mb/s , IOPS odpowiednio 330k / 440k ( R/W , dane dla MP510 , PNY oparty jest o ten sam kontroler i kości Toshiby , możliwe że IOPS jest podobne / identyczne ) .

PNY kosztuje 330 zł a Corsair 350 zł , ceny z x-kom .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...