Skocz do zawartości
Nerevar

Głośniki 2.0 za ~500zl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ped...audiofile :D

Potrzebuje głośniczki 2.0 do słuchania muzyki - głównie metal, metal symfoniczny, rock,  chociaż czasem trafi się co innego.

Generalnie byłem przekonany do : https://www.edifier.pl/product-pol-49-Edifier-R1280DB.html

Ale wyczytałem po recenzjach że ustawień bass/treble/volume nie trzymają po wyłączeniu (pomimo że są regulowane pokrętłami analogowymi o.0)...

Zastanawiam się też nad t30 od Kriejtiffa akurat są na promocji, ale to domyślam się że klasa niżej:

https://pl.creative.com/p/speakers/creative-t30-wireless

Generalnie wymagania (kolejność losowa):

- czarne

- Bluetooth (słucham czasem z komórki) - aczkolwiek to nie jest konieczne jak będą super duper pod innymi względami

- dobra jakość dźwięku do muzyki jaką słucham (chodź dobrym basem nie pogardzę, ale zdaje sobie sprawę że 50-60hz przy takich głośniczkach to max)

- fajnie by było tez jakby bass reflex był z przodu, bo będą w kątach biurka przy szafkach

Jakby jakiś posiadacz tych edifierów się wypowiedział odnośnie tego "problemu" było by super.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2019 o 20:51, Nerevar napisał:

Cześć ped...audiofile :D

Potrzebuje głośniczki 2.0 do słuchania muzyki - głównie metal, metal symfoniczny, rock,  chociaż czasem trafi się co innego.

Generalnie byłem przekonany do : https://www.edifier.pl/product-pol-49-Edifier-R1280DB.html

Ale wyczytałem po recenzjach że ustawień bass/treble/volume nie trzymają po wyłączeniu (pomimo że są regulowane pokrętłami analogowymi o.0)...

Zastanawiam się też nad t30 od Kriejtiffa akurat są na promocji, ale to domyślam się że klasa niżej:

https://pl.creative.com/p/speakers/creative-t30-wireless

Generalnie wymagania (kolejność losowa):

- czarne

- Bluetooth (słucham czasem z komórki) - aczkolwiek to nie jest konieczne jak będą super duper pod innymi względami

- dobra jakość dźwięku do muzyki jaką słucham (chodź dobrym basem nie pogardzę, ale zdaje sobie sprawę że 50-60hz przy takich głośniczkach to max)

- fajnie by było tez jakby bass reflex był z przodu, bo będą w kątach biurka przy szafkach

Jakby jakiś posiadacz tych edifierów się wypowiedział odnośnie tego "problemu" było by super.

 

Edifier R1280DB jak koniecznie chcesz z bluetooth bo jak się bez tego obejdziesz to można się pokusić o dozbieranie i wyrwanie ostatnich sztuk Microlab Solo7C pod rodzaj muzyki jaki cię interesuje będą znacznie poważniejszym graczem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2019 o 10:28, _nick_ napisał:

  a jeszcze więcej daje system zamknięty (bez dziury basowej), bo skoki basu są o wiele szybsze (ale to niestety nie w tej cenie).

Obudowa zamknięta, to też większe zniekształcenia harmoniczne (bo głośnik {membrana}, by był jakiś bas, przy danej głośności, musi dużo bardziej się wychylać) . Wszystko można pooglądać sobie w pomiarach (ja pooglądałem). Natomiast jeśli chodzi o charakterystykę impulsową konstrukcji bassreflex, to można uzyskać rewelacyjne rezultaty - wszystko zależy od zestrojenia obudowy/tunelu do danego głośnika i od samego głośnika (dobroci). Widziałem zamulony bassreflex, a widziałem też bassreflex z lepszym impulsem od obudowy zamkniętej, co pokazała charakterystyka wodospadowa - także w BR można osiągnąć wszystko w zależności od strojenia i doboru głośnika ... i to przy niższych THD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...