Skocz do zawartości
mjelec

AOC 24G2U czy C24G1, przesiadka z X2483HSU

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jako że znajomy potrzebuje monitora myślę nad sprzedaniem mu mojego X2483HSU i kupieniem czegoś nowszego. Zastanawiam się - czy ma to sens? Zauważę wzrost jakości obrazu względem IIyamy? Obecnie używam monitora do przeglądania internetu i zdjęć, programowania i grania (do filmów używam TV). Nie wiem który z tych monitorów będzie dla mnie lepszy - oba wydają się być naprawdę spoko, a do tej pory używałem tylko matrycy VA. W FPSy gram mało, natomiast częściej w gry z dużą ilością czerni i kolorów (Wiedzmin, Dishonored, Metro). Który z nich będzie lepszą opcją (o ile w ogóle)? Moja karta to GTX 1070, więc raczej nie pchałbym się ani w 27" ani w nic poza Full HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zależy ci na czerni to może zastanów się nad Samsungiem LC24RG50FQUXEN, zaletą tego monitora jest też to, że można na nim odpalić GSync. 24G2U ma matrycę IPS i choć kolory są "żywe" na tych matrycach i kąty widzenia doskonałe to wielkim minusem tego typu matryc niestety brak właściwej czerni.

259067aecd268.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co w takim razie z C24G1 ktory na papierze jest troche lepszy od tego Samsunga? No i pytanie czy VA od VA sie czyms rozni, czy nie zobacze tego samego co na yiiamie? Trudno powiedziec czy tylko czern sie liczy, czu raczej obraz jako calosc - czy wtedy IPS góra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak to są matryce VA z tym, że od różnych producentów. Iiayama ma matrycę od AU Optronics, AOC od TP Vision a Samsung sam produkuje swoje matryce.

Możesz sobie zobaczyć jakieś porównanie np. tutaj jeśli wolisz to tekstowo:

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/7b79e14ac

albo możesz porównać sobie modele którymi jesteś zainteresowany oglądając ich recki online:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi, czasem człowiek zada pytanie i nigdy nie dostaje żadnych porad ;)

wygląda na to, że trzeba by było zamówić sobie te kilka monitorów, porównać na żywo i ew. zwrócić. Boje się, że oprócz szybszego odświeżania nie zauważę różnicy między moim dotychczasowym AMVA i tych nowych VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt, że masz panele od innych producentów sprawi, że już kolorystycznie ciut inaczej się to będzie prezentowało, możesz się wybrać do sklepu jakiegoś dużego, poprosić o podpięcie i porównać. Nie chcesz grać w 1440p bo tak bym z marszu polecił LG 27GL850-B NanoIPS i byłoby po temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna to podepne się do tematu. 

Do grania w FPS lepszy bedzie ten aoc czy hp?

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/cb5ce15c2 VA vs TN, hp ma złącze hdmi 2.0 i jest ciut większy no i glowna różnica ze aoc jest zakrzywiony a hp płaski. Samunga odrzuciłem bo nie ma regulacji wysokości.

Edytowane przez Nygus88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...