Jump to content
querke

Asus X99 Delux II - problem z magistralą USB

Recommended Posts

Witam serdecznie, 

wymieniłem płytę główną na Asus x99 Dellux II, gdyż moja poprzednia asrock x99 E6 uległa awarii, po instalacji Windowsa 7 zainstalowałem sterowniki do płyty głównej ze strony producenta.  

(https://www.asus.com/pl/Motherboards/X99-DELUXE-II/HelpDesk_Download/)

Niby wszystko działało poprawnie, jednak nie mogłem zainstalować sterownika do "Uniwersalna szeregowa magistrala USB". Wszystkie USB w komputerze działały poprawnie tzn. odczytywał pendriva. 

Później, nie wiem dlaczego, zmienił się komunikat na "Nieznane urządzenie" 

000022.jpg.4c310beb1dc2e568c0084aafe3b4b7e5.jpg

Ogólnie coś dziwnego dzieje się z portami usb. Gdy wyłączę komputer, przełożę (mysz i klawiaturę) do innego portu, po resecie wszystko instalowane jest od nowa przez system windows + myszla Steelseries Rival przestaje działać. (gdzie normalnie zawsze działała i nie potrzebowała dodatkowych sterowników)

Aktualnie by myszka Ssr zadziałała, muszę wgrać jej ręcznie sterowniki producenta. Chciałem dodać, ze dwa inne komputery bez problemu wykrywają i instalują sterowniki same do myszki i wszystko działa poprawnie. 

Problem pojawia się również po przełożeniu myszki SSR do innego portu usb. Windows chce instalować ją od nowa, niby znajduje dobre sterowniki i wtedy myszka przestaje działać. By naprawić ten błąd trzeba wykasować myszkę i sterowniki i zainstalować je od nowa po resecie komputera. 

000023.jpg.d09c0219b6b09bf363b678798cebadb5.jpg

Kolejna dziwna sprawa dotyczy modemu Tp-Link (TL-WN722N). Do tej pory wystarczyło wgrać sterowniki i wszystko działało. Jednak przy nowej płycie zachowuje się trochę dziwnie, niby jest w systemie, działa jednak ikona pokazuje, że jestem i jednocześnie nie jestem połączony z internetem :). (zdjęcie) 

000024.jpg.26d125f5bb5e7927ddcc9539e1439b90.jpg

Mój zestaw: 

Zasilacz be quiet! Straight Power 10 800W (BN237)
Chłodzenie CPU Noctua NH-U12S
Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 32 GB,2400MHz, CL16 (CMK32GX4M4A2400C14R)
Procesor Intel 3GHz, 20MB, (BX80648I75960X)
Gigabyte GeForce GTX970 4096MB 256bit WindForce III OC

Przepraszam za chaotyczny opis, jeśli nie zawarłem potrzebnych informacji by poprawić moją sytuację to proszę o komentarz, postaram się je uzupełnić. 

Z góry dziękuję za jakąś radę jak mogę wyeliminować te błędy. Tera mam leki przed dotykaniem się do portów USB :P. 

Pozdrawiam 

Edited by querke

Sterownik do Chipsetu teoretycznie instalowałem, ale zrobię to jeszcze raz i zaktualizuję bios. 

Dam znać czy pomogło. 

Dzięki