Skocz do zawartości
adamg11

Problem z PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . 

Od jakiegoś czasu mam problem z komputerem , mianowicie od czasu gdy wymieniłem podzespoły i wgraniu windows 10 .

Problem polega na tym , że komputer zacin/zawiesza się w dowolnym momencie czy to gra czy przeglądarka czy też chwile po starcie gdy jest tylko pulpit a dźwięk zapada w pętle(jeśli jest włączona np. gra) .

Przed którymś formatem jeszcze co jakiś czas wyskakiwały bluescreeny lecz teraz tylko się zawiesza

podzespoły jakie posiadam

GIGABYTE GTX 1660 OC 

Procesor AMD Ryzen 5 2600, 3.4GHz, 16MB

Pamięć Patriot Viper 4, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16

Płyta główna MSI B450-A PRO

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1660 OC 6G, 6GB GDDR5

podzespoły które nie były wymieniane :

ssd goodram cx100 7mm]

hdd seagate green 1tb

zasilacz cheiftec gps-700a8 700w +80

format i na nowo wgrywany system był już kilka razy . 

Prosiłbym o jakieś porady co z tym mogę zrobić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczął bym od sprawdzenia RAM'u. Każda kość osobno w inym porcie.  Zresestować BIOS przed tym zabiegiem do domyślnych ustawień. Odpiąć wszelkie napędy, dyski prócz tego z systemem. Sprawdzić temperatury zarówno procesora jak i karty graficznej.  Chieftec to ogólnie dosć  dobra firma, ale dla pewności sprawdziłbym na innym zasilaczu. Ogólnie aby znaleźć  problem zawieszek trzeba szukać pojedynczo przyczyny. Czyli każdy podzespół z osobna najlepiej.  Sprawdzać tzw metodą na pająka.  W zasadzie sam dysk SSD jedna kosta pamięci ram i karta graficzna.  Potem pożyczamy zarówni kartę jak i zasilacz. No i na innum dysku przydałoby się zainstalować  system. Nie zaskodzi.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam , że po takim czasie ale wszystkie podzespoły są sprawne według serwisu do którego oddałem komputer gdyż nie mam zamiennych części , które by pasowały.Według nich wszystko działa normalnie a u mnie już niestety nie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wzywać do domu kogoś i opisać problem.  Wtedy gość przywiezie kilka części zamiennych. Ja obstawiam że to karta graficzna się może wywalać prócz pamięci.  Gość przyjedzie zobaczy problem i ew będzie wymieniał kartę na inną czy pamięci. Może to być też problem softwareowy. Jakiś sterownik powoduje problemy.  Pamiętasz co było wtedy na tych Blue screeenach ?  Następnym razem jeśli  się  pojawi to zapisz czy odnosi się to do jakiegoś pliku. Przyczym może być wiele. 

 

ew spróbuj na dysku HDD zainstalować  system na próbe . Dyski SSD też mogą powodować problemy. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios można zaktualziować  z pendrive'a np. Nie wiem czemu nie zrobili tego w serwisie, albo to jakiś słąby serwis. Wejdź na stronę  MSI i  pobierz najnowszy BIOS. Jak zaktualizować. Wgrywasz plik rom lub inny jaki tam będzie na pendrive'a. Wchodzisz w BIOS i z  tego poziomu przprowadzasz aktualizację. Lub inny serwis co Ci to zrobi za groszę 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...