Skocz do zawartości
ParagonOdButów

Monitor 4K czy QWHD

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 
Panowie, proszę o poradę oraz radę 
Chce kupić monitor do 2 tys. W grę wchodzą tylko produkt Della 
Waham się pomiędzy Dell U2719D a U2718Q. 
Pierwszy to QWHD a drugi to 4K.
Gry nie są dla mnie priorytetem , dużo mojego czasu przed PC pochłania obróbka zdjęć, chociaż od czasu do czasu w coś zagram. 
Panowie, pchać się w 4K? Jak ze skalowaniem w Win10?  
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ParagonOdButów napisał:

Cześć 
Panowie, proszę o poradę oraz radę 
Chce kupić monitor do 2 tys. W grę wchodzą tylko produkt Della 
Waham się pomiędzy Dell U2719D a U2718Q. 
Pierwszy to QWHD a drugi to 4K.
Gry nie są dla mnie priorytetem , dużo mojego czasu przed PC pochłania obróbka zdjęć, chociaż od czasu do czasu w coś zagram. 
Panowie, pchać się w 4K? Jak ze skalowaniem w Win10?  
 

ciężka sprawa do 4k to polecam jednak monitory 32" choć jak nie masz jakiejś tragicznej wady wzroku to ostatecznie na 27" dasz radę

qwhd za 2k to za drogo z drugiej strony dobrego 4k 32" nie kupisz w tej cenie

skalowanie duzo lepiej niż win 7 zresztą można sobie pomóc dodatkowym softem zwłaszcza przy kilku monitorach w różnych rozdzielczościach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybiłem sobie z głowy 4K. Powiedzcie mi proszę czy 1440 ładnie wygląda na panelu 25 cali? 
Dzisiaj byłem w znanym markecie nie dla idiotów porównać wielkość paneli . Powiem szczerze,że panel 27 cali jest ogromny .Mają uwagę przykuła przekątna 25 cali. Na pierwszy rzut oka jest to idealna wielkość jaka mi jest potrzeba. 
Z drugiej strony czy 25 cali to nie za mało na 1440? 
Po głowie chodzi mi model u2518d 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ParagonOdButów napisał:

Wybiłem sobie z głowy 4K.

Zdecydowanie warto iść w 4K przy 27". Skalowania używam od ponad 10 lat (na 22" 1680x1050 ustawiałem 110%, na 21,5" 1920x1080 ustawiam 125%, a na 31,5" 3840x2160 ustawiam 180% bo siedzę nieco dalej). Skalowanie działa doskonale, a problem jest tylko ze spapranymi aplikacjami.

6 godzin temu, co3en napisał:

Ja mam 27" 4k i używam go głównie do przeglądania netu i worda i uważam, że do takich zastosowań lepsze było by jednak 1440p.

Czemu uważasz, że mniej ostre/bardziej kanciaste czcionki byłyby lepsze? (zakładam skalowanie 133% na 2560x1440 27" i 200% na 3840x2160 27", albo jak kto woli wszystko mniejsze to 100% na 27" 2,5K i 150% na 27" 4K)

22 godziny temu, robertsup napisał:

ciężka sprawa do 4k to polecam jednak monitory 32" choć jak nie masz jakiejś tragicznej wady wzroku to ostatecznie na 27" dasz radę

Biorąc pod uwagę, że mamy 2019 rok, a nie 1999 (więc skalowanie już działa idealnie na poprawnie napisanych aplikacjach), to czemu niby 32" (a dokładnie 31,5", bo monitorów 32" nie ma) przy 4K miałoby być lepsze od 4K na 27"? Ja rozumiem, że jak ktoś używa więcej niż jednego monitora, o różnych DPI, to ma problemy ze skalowaniem, ale kolega który pyta chyba ma zamiar używać jednego monitora.

W dniu 19.11.2019 o 00:52, ParagonOdButów napisał:


Chce kupić monitor do 2 tys. W grę wchodzą tylko produkt Della 
Waham się pomiędzy Dell U2719D a U2718Q. 

 

Jest pewien problem z DELL U2718Q - niestety nie ma w pełni stabilnego podświetlenia przy niższej jasności podświetlenia niż 100% (miganie 650Hz). Może gołym okiem nie widać, ale męczy oczy szybciej:

https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/u2718q

 

Natomiast DELL U2719D już jest stabilny:

https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/u2719d

 

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...