Skocz do zawartości
AderKi

Dysk ssd m.2 do Lenovo y700-15isk

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Z racji chęci ożywienia laptopa Lenovo y700, mam zamiar zainwestować w dysk ssd, ale nie mam pojęcia czy mój laptop spełnia wymagania, będąc w stanie wykorzystac jego możliwości. 

Dyskiem którym jestem zainteresowany to Adata XPG Sx8200 pro linku poniżej

https://www.x-kom.pl/p/461049-dysk-ssd-adata-512gb-m-2-pcie-nvme-xpg-sx8200-pro.html

Serdecznie dziękuję za kazda pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma port M.2 i pasuje to nie widzę problemu. Idź do jakiegoś serwisu i tam kup dysk SSD to przeważnie w gratisie montują kupione dyski u nich. Potem wgraj na to system. Dysk SSD w latopach to podstawa.  Ale z tego co widzę to to nie ma portu M.2. Szukaj czegoś pod sata, Samsung, Corsair z tych firm bym głównie wybierał. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast A-Daty proponuję PNY XLR8 CS3030 500GB lub Corsaira MP510 480GB .

Oba nieco droższe niż A-Data , PNY jest pośrodku bo kosztuje niecałe 340 zł , MP510 to koszt 350 zł , mają sporo wytrzymalsze pamięci - 2,5 x większy limit TBW .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejście M2 jest na pewno bo przy zakupie laptopa miałem możliwość doboru dysku ssd m. 2. Chodzi mi tutaj raczej czy laptop wspiera ten cały system NVM i złącze PC Express

Edytowane przez AderKi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym teście :https://www.youtube.com/watch?v=_zmha1UapSY&t=320s , zostaje użyty dysk Samsung SM951z interfejsem PCI-Express x4.

Dyski wymienione przeze mnie i kolegę reyden'a posiadają interfejs M.2 PCIe NVMe 3.0 x4. I tutaj moje pytanie czy będzie to przeszkadzało w jakiś sposób, czy raczej nie powinno być problemu. Przepraszam, za pewnie banalne pytania ale ciężko znaleźć mi informacje na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...