Skocz do zawartości
co3en

Ocena zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Złożyłem taki zestaw komputerowy https://www.morele.net/inventory/info/97741aa7/

Zależy mi przede wszystkim, żeby komputer był tak cichy jak to tylko możliwe, maksymalnie responsywny i ekspresowo się włączał. Kompa używam do wieczornego przeglądania netu, YT, pisania w Wordzie, Team Viewera i może w 5% do grania w gry typu Civilization IV i EU4. Jako, że jestem syfiarzem to cały czas mam otwarte kilka okien Opery, a w każdym z nich po kilkanaście i więcej zakładek, tak że czasem będzie tego ze 100 na raz. Stąd te 16GB RAM. W związku z tym, że siedzę głównie w ciszy, po nocach i nie cierpię szumu wentylatorów to jest dla mnie w tym zestawie priorytet.

Teraz kilka wątpliwości:

1) zastanawiam się nad zmianą dysku na Kingstona A2000 500GB polecanego w zestawach komputerowych zawsze 40 zł taniej a nie wiem czy będzie widać różnicę przy moim użytkowaniu,

2) macie pomysł na jakąś inną dobrze wygłuszoną i mniejszą obudowę? Ja myślę jeszcze nad Pure Base 500 tańsza, mniejsza tylko bez miejsca na napęd dvd i regulatora prędkości wentylatorów ale czy równie dobra i cicha?

3) czy nie warto dopłacić 100 zł do lepszej mobo? wybranego Ryzena planuję puścić na @4ghz a za jakieś 2-3 lata planuję wrzucić za kilka złotych jakiegoś używanego 3700 również lekko @. Czy ten Gigabyte to uciągnie ?

4) zasilacz 600W jest tylko kilka zł droższy od 500W więc go wybrałem i zakładam, że będzie się jeszcze mnie grzał niż 500 ... czyli będzie cichszy, bądź łatwiej będzie go zmodować i puścić wiatrak na 5v :)

5) Zakładam, że R3 1200 i RX560 pociągną bez problemu oglądanie YT w 4k bo mój obecny i5 6200U niestety nie daje rady i się zacina (no chyba, że to wina kiepskiego zasięgu WiFi?)

6) czy potrzeba mi ciągle napęd dvd skoro Win 10 mogę zainstalować z Pendrive?

Liczę na Waszą pomoc i uwagi :)

 

 

   

Edytowane przez co3en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić do w/w zastosowań  Ryzen-a 2200G bez grafiki dedykowanej + władować jakiś dobry cooler ( pod przyszłą rozbudowę ) ?

 

https://proline.pl/koszyk/83117663

1961,- ( po wrzuceniu złożenia i wpisaniu kodu : PROSET złożenie za 1 zł )

Ryzen 2200G / Fortis 3 ( dla ciszy i pod ew. rozbudowę ) / 2x8GB 3000 CL15 ( dobre do OC ) / B450 Elite ( pod rozbudowę ) z radiatorem M.2 / SSD ADATA 512GB SX8200 PRO / Seasonic 550 Focus Gold ( będzie działał pasywnie na tym konfigu ) / Przykładowa obudowa SPC

 

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi,

 

Jeżeli chodzi o gry to są to Civilization IV i VI, Europa Universalis IV i Cities Skylines  w rozdziałce 4k....  W FPS raczej nie będę grał bo do BF to RX560 i tak średnio się nadaje, nawet przy 1080p. Ryzen 2400G odpada bo kosztuje prawie tyle samo co R3 1200 i RX560 a wydajność RX560 jest nieporównywalnie większa. Dodatkowych 4 wątków raczej nie zaważę w Windowsie i Operze, nawet przy 100 zakładkach. Czyli wygląda na to, że będzie zmiana na 2200G.

Jeżeli chodzi o dysk, to TBW przy moim użytkowaniu nie ma chyba żadnego znaczenia ale chętnie podmienię na MP 510 jeżeli jest lepszy :)

Zasilacz Cougara z trybem półpasywnym do 2200G wydaje się idealny tylko nie wiem czy jest cokolwiek warty ... a pewnie dużo lepszy, polecany przez @Phill76 kosztuje 350 zł .... trochę dużo.

Zmienię też obudowę na Fractal Design Define C - kosztuje 340 zł ale jest jeszcze mniejsza od be quiet i też wygłuszona. Zaczynam się też zastanawiać nad Signum SG1M podanym przez Phill76 jest 200 tańsza tylko nie wiem jak z tłumieniem w porównaniu do obudowy Fractal Design..

Całość po zmianach wyglądała by tak https://www.morele.net/inventory/info/5a5e3935/

Co myślicie o zestawie po zmianach?

 

 

 

  

Edytowane przez co3en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...