Skocz do zawartości
petrumi

Wydajna obudowa pod 9900K na AC + 2080 Super

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dawno mnie tu nie było, mam nadzieję, że forum dalej trzyma poziom ;)

Szukam wydajnej (patrz niskie temperatury) obudowy pod zestaw i9 9900K, RTX 2080 Super Gigabyte Gaming OC 8GB, MB Aorus Master, RAM HyperX Predator Black 64GB 2666MHz (4x16), 2xNVMA (970 EVO, 970PRO, 2SSD (860 EVO + w przyszłości jakiś podobny).

Obudowa idzie pod biurko, nie interesuje mnie żadne RBG, cisza, szkło itp.

Ze względu na obsadzone 4 sloty pamięci wybiorę chyba Noctua D15S bo wtedy tylko pamięci się zmieszczą.

Jak widać nie ma żadnego talerzowego HDD więc jedno źródło temperatur odpada ale kosztem dysków M.2 - one będę służyły do Adobe Premiere przez kilka godzin pracy.

Także zależy mi na chłodzeniu kilku miejsc: dysków M.2 , GPU oraz RAM. Cisza nie jest najważniejsza, zestaw może być głośniejszy niż obecnie używany r2700X+GTX 1060 w obudowanie Fractal R4.

 

 

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fractal Meshify C

Krótsza od innych ATX, a to pod biurkiem może się przydać.
Trochę zbyt wąska i przy szerokich kartach graficznych może mieć to drobny wpływ na temperatury.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Firedash napisał:

@petrumi Nie lepiej dołożyć chociaż do jakiegoś RAMu 3200? Z tym co tam chcesz wstawić, to lipna będzie ta wydajność.

RAM przekładam z obecnej konfiguracji z Ryzen 2700X, który nie nadaje się do edycji w Adobre premiere plików z GH5 (h.264 150Mbit). Dla Adobie herce w ramie nie mają większego znaczenia a w gry nie gram na PC.

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta ma 287 mm długości a tu może wejść do 315, wiec luz. Nie planuje zakładać żadnych pompek więc do dodatkowe miejsce przed kartą nie jest mi potrzebne. Fajnie że można chłodzić dodatkowo od dołu. Ciekawa propozycja!

 

W sumie nie zapytałem o zasilacz. Co warto kupić do tego zestawu? Ma być stabilne, render czasami trwa 12-34 godziny. Nie planuje SLI, może w przyszłości lekkie OC.

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2019 o 12:19, petrumi napisał:

Witam. Dawno mnie tu nie było, mam nadzieję, że forum dalej trzyma poziom ;)

Szukam wydajnej (patrz niskie temperatury) obudowy pod zestaw i9 9900K, RTX 2080 Super Gigabyte Gaming OC 8GB, MB Aorus Master, RAM HyperX Predator Black 64GB 2666MHz (4x16), 2xNVMA (970 EVO, 970PRO, 2SSD (860 EVO + w przyszłości jakiś podobny).

Obudowa idzie pod biurko, nie interesuje mnie żadne RBG, cisza, szkło itp.

Ze względu na obsadzone 4 sloty pamięci wybiorę chyba Noctua D15S bo wtedy tylko pamięci się zmieszczą.

Jak widać nie ma żadnego talerzowego HDD więc jedno źródło temperatur odpada ale kosztem dysków M.2 - one będę służyły do Adobe Premiere przez kilka godzin pracy.

Także zależy mi na chłodzeniu kilku miejsc: dysków M.2 , GPU oraz RAM. Cisza nie jest najważniejsza, zestaw może być głośniejszy niż obecnie używany r2700X+GTX 1060 w obudowanie Fractal R4.

 

 

jak już noctua to pełne d15 nie warto oszczędzać do tego szeroka buda ja pod d15 kupiłem Phanteks Enthoo Pro i problemu z ramami nie mam bo jest dość miejsca na podniesienie drugiego wiatraczka na tyle że wszystkie ramy wchodzą bez problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu. W końcu wybrałem ww. obudowę ale mam pytanie dot. podłączenia wentylatorów. Zgodnie z instrukcją od obudowy, podłączyłem wszystkie trzy wentylatory z obudowy do HUB. Rozumiem, że teraz wraz ze wzrostem temperatury CPU, wzrasta prędkość wszystkich wentylatorów w obudowie plus tego na CPU. Z wiadomych względów widzę w oprogramowaniu tylko prędkość na CPU.

Czy Waszym zdaniem lepiej jest podłączyć wszystkie wentyle do płyty głównej i dać się ustawić poprzez oprogramowanie od Aorus?

 

ps. jaką procedurę testowania temperatur polecacie? Jaki soft, jak długo itp.?

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...