Skocz do zawartości
RomperZ

Mysz do FPS ~250zł

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam myszki do FPS. Obecnie siedzę 2 lata na logitech G203 Prodigy, ale ślizgacze już do wymiany i pomyślałem, że może kupię nową myszkę, ale większą. Dodatkowo po ~roku podświetlenie, które ustawiłem na niebiesko zaczęło migać. Podświetlenie do niczego mi nie było potrzebne, więc nawet nie reklamowałem, tylko go wyłączyłem - pisze o tym, bo trochę się na jakości zawiodłem. Obecne ustawienia to DPI 800 i full HD.

Pod uwagę biorę

1) Dream Machines DM1 FPS - ktoś wie czemu strona tej firmy nie działa? Wszystko z nimi ok, bo niedziałająca strona mnie trochę martwi. Jest jakaś płyta z oprogramowaniem jakby www dalej było off?

2) Steelseries Rival 310 - podobno grip gumowany się odkleja?

Do tego planuję kupić podkładkę qck+

Którą z tych myszek polecacie? A może jeszcze coś innego?

Edytowane przez RomperZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RomperZ Logitech G502, myszka jest tak popularna, że co ostatnio odkryłem, ma własny tag na reddicie xd Sam mam i bardzo polecam. Wszędzie jest po 250 zł, ale często jest obniżka na 200 zł, podejrzewam, że teraz na black friday też pojawi się za 200 zł.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że G502 waży prawie 170g, to nie jest myszka do FPS.  Zobacz sobie na ROCKET JUMP NINJA, nawet jej nie ma na liście 20 myszek do FPS. https://www.rocketjumpninja.com/top-mice

Ta polska myszka Dream Machines DM1 FPS jest na 12 miejscu. Zastanawiam się, czy są jacyś użytkownicy tego modelu?

Edytowane przez RomperZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobnie i mi osobiscie kształt dm1 nie siadł.  Kształt rivala był spoko tylko guma się odkleiła po pewnym czasie.  Obecnie używam g403 i kształt jest dobry tylko kabel zbyt ciężki i bez mouse bungee się nie obejdzie. 

Jak nie masz nic do lekkich myszek to pod uwagę bym wziął glorious model O / CM MM710

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie martwi ten kabel i cały czas się zastanawiam, czy nie iść w coś bezprzewodową, której nigdy nie miałem. G403 i G703 mają wbudowane akumulatory, więc dla mnie trochę lipa, bo będą tracić na pojemności i z ładowaniem zabawa, a specjalnego pada pod G703 nie mam w planach używać.

Bardzo ciekawą opcją jest dla mnie G603 na AA lub  podobno działa z przejściówką na AAA. G603 z 2xAA waży 135g, ale z 1xAA waży 112g. Ładowarkę i dużo dobrych ogniw AA jak i AAA mam, więc zawsze będę coś miał naładowane, tym bardziej, że w trybie low wytrzymuje 18 miesięcy, a w trybie hi 500h. Jedynie ta waga mnie zastanawia. Tu jest recenzja od RJN. Miał ktoś doświadczenie z tym modelem?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RomperZ

144 g (7-GRAM REDUCTION) | 121 g MOUSE ONLY

Takie widzę dane na stronie LG, ale jak za ciężko to spoko, tylko dziwi mnie w takim razie, że chcesz iść w bezprzewodowe, bo przecież automatycznie waga leci do góry przez akumulatorek w środku?

Edit: Choć jak tak popatrzyłem na szybko na G703 na stronie, to faktycznie pomimo akumulatora i tak jest lżejsza od G502.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 49 sekundzie tej recki, którą zalinkowałem wyżej jest na wadze z 1 baterią AA i waży 112g. Po zastosowaniu AAA + folia masz poniżej 100g, a po zdjęciu jakiegoś plastiku 88g. Nie mam tej myszki, więc nie wiem jakie mody da się zrobić bez tracenia gwarancji, ale jeżeli gwarancja nie jest problemem, to ludzie schodzą bardzo z wagą :)

 

Zresztą tu masz to potwierdzone

https://www.reddit.com/r/MouseReview/comments/a3glhi/g603_weight_reduction_guide/

UPDATE:

Problemem G603 może okazać się scroll, który lubi się psuć, jest dużo o tym w negatywnych opiniach na amazonie i w necie.

Cytat

Worked great for a day then the scroll wheel stopped working properly. It scrolls the opposite direction 1/3 the time randomly, making the scroll wheel useless. I downloaded updated firmware made specifically to fix "intermittent scrolling issues". Didn't help at all and I noticed that there were TONS of others with the same problem. Save yourself the trouble, buy something that works.

Edytowane przez RomperZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...