Skocz do zawartości
chari

Zestaw do 5000 zł - analiza danych, gry, montaż wideo

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym Was prosić o pomoc w złożeniu zestawu do 5000zł. Chciałbym go używać do weekendowego grania w najnowsze tytuły. Dodatkowo będę wykorzystywał komputer do analizy danych (Microsoft Power BI, Excel - wiele arkuszy), sporadycznego montażu wideo (Adobe Premiere Pro) oraz drobnych projektów graficznych (Adobe Illustrator).

Mam obecnie monitor DELL P2719H (niebawem dokupię pewnie drugi ekran, zależy mi na efektywnej pracy z danymi), dysk Samsung SSD 850 EVO MZ-75E500B, dysk WD HDD 320GB 2,5" ze starego laptopa i peryferia w postaci myszy i klawiatury. To wszystko chciałbym wykorzystać.

Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś z Was będzie mógł mi coś zaproponować w tej cenie. Sam nie jestem na bieżąco ze sprzętem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mowa o SSD to lepiej brać Corsaira MP510 480GB albo PNY XLR8 CS3030 500Gb , nieco droższe ale sporo wytrzymalsze pamięci i same SSD nieco szybsze w stosunku do SX8200 Pro .

850 EVO 500GB oczywiście może być , jak ci starczy jego wydajność to nie ma sensu zmieniać na ww. dyski .

WD z lapka bym oddał na złom , nie dość że mała pojemność to pewno wolny .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za sugestie! Czy Ryzen 7 2700X będzie bardziej wydajny niż polecany wszędzie Ryzen 5 3600 przy moich zastosowaniach? Jak wyglądałby równorzędny zestaw z Intelem zamiast AMD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję ten temat. Poprzednio bardzo szybko otrzymałem od Was sugestie za co jestem bardzo wdzięczny! Niestety w zeszłym roku nie zdecydowałem się na zakup nowego sprzętu, natomiast obecnie jestem już do tego zmuszony.

Budżet mam teraz nieco uszczuplony bo chciałbym się zmieścić w 4000 zł, ale prośba o ew. drugi wariant do 5000 zł jeśli bylibyście tak mili. Wszystkie wymagania w pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie cenowo dobrze wychodzi Intel https://www.x-kom.pl/lista/hgp6g63el

  • G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black
  • SilentiumPC Fera 3 120mm
  • SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold
  • Kingston 500GB M.2 PCIe NVMe A2000
  • Sapphire Radeon RX 5600 XT PULSE 6GB GDDR6
  • SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black
  • ASRock B460 Phantom Gaming 4
  • Intel Core i5-10400F

Drożej możesz wymienić grafikę na RX5700 XT, ewentualnie poczekać na RTX3000.

Alternatywa AMD https://www.x-kom.pl/lista/s85zbgzkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...