Skocz do zawartości
Kamyk13

ASUS ROG STRIX X570‑E GAMING + AMD 3900X + zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zamierzam kupić zestaw jak w temacie:

1.Płyta główna: ASUS ROG STRIX X570‑E GAMING

2.Procesor: AMD Ryzen 9 3900X

3.RAM: G.SKILL 32GB 3200MHz Trident Z RGB LED CL14 (2x16GB) - te pamięci czy inny model? nie zależy mi na RGB.

4.Zasilacz:

a) Seasonic Focus GX 650W 80 Plus Gold

b) be quiet! Straight Power 11 650W 80 Plus Gold

+ obudowa, ....

 

mam pytanie odnośnie płyty głównej oraz zasilacza, jaki wybrać?

Chodzi mi o dobranie zasilania (8+4) pin CPU,

z tego co już kupowałem do poprzednich komputerów to tylko te dwie marki zasilaczy żadnych innych.

Części kupię przed weekendem lub w kolejnym tygodniu... .

 

Dziękuję i Pozdrawiam

Edytowane przez Kamyk13
nie podkreśliłem że potrzebuję pomocy przy doborze reszty podzespołów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Blady.666 napisał:

Chłopie... a reszta zestawu?

Mamy się domyślić jaką np grafikę tam wstawisz?

 

A tak w ogóle to chyba zły dział.

Karta graficzna prawdopodobnie RTX 2070 Super (producent ASUS lub ZOTAC),

zmienię dopiero w 2020r. czekam na nowsze karty,  teraz mam MSI GeForce GTX 1070 Ti.

Prawidłowy dział zapytanie mam w sprawie zasilacza ale też, napisałem jakie podzespoły.

W dziale zasilaczy inni nie zobaczą konfiguracji: pł. główna + zasilacz+ procesor.

 Do procesorów 12 rdzeniowych Lipton oraz Black mówili że potrzebne jest zasilanie na tym 4-pinowym gnieździe oraz jak ktoś będzie chciał podkręcać o te kilka MHz więcej.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kamyk13 napisał:

Karta graficzna prawdopodobnie RTX 2070 Super (producent ASUS lub ZOTAC)

Jeśli masz zamiar delikatnie podkręcić zestaw, to do tej karty zasilacz 650W spokojnie wystarczy. Jeśli chcesz jednak czegoś ultra cichego, to bierz coś mocniejszego, najlepiej 850W z trybem pasywnym.

11 godzin temu, Kamyk13 napisał:

Prawidłowy dział zapytanie mam w sprawie zasilacza ale też, napisałem jakie podzespoły.

Jest taki dział jak Co Kupić, wydaje mi się że tam powinny takie pytania lądować.

11 godzin temu, Kamyk13 napisał:

Do procesorów 12 rdzeniowych Lipton oraz Black mówili że potrzebne jest zasilanie na tym 4-pinowym gnieździe oraz jak ktoś będzie chciał podkręcać o te kilka MHz więcej.


No to w specyfikacji zasilacza pewnie będzie o tym info. Poza tym jak nie będziesz miał zamiaru bić światowych rekordów w OC tego procesora, to ta dodatkowa wtyczka jest zbędna. Te procesory można odpalić nawet na budżetowych płytach z b450, a nawet niektórych A320.
Płyta główna jest ok.
Ja bym brał Seasonic Focus GX 850W albo Corsair RMx 850W do tego zestawu, bo lubię ciszę. Chyba że szukasz coś pod kolor obudowy, no to wedle gustu :)
A że nawet w hi-endowych zasilaczach trafi się bubel? Była kiedyś w necie historia faceta, który zamówił u dealera nowiutkiego Mercedesa S-klasę, a w dniu odbioru nie mogli go odpalić :) Shit happens...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny zestaw choć słabszy ( Asus ROG STRIX X570 E GAMING - Ryzen 7 3800X - 32GB DDR4 HyperX 3200mhz - GTX 1080 G1 Gaming), zasilacz dobrałem be quiet! Straight Power 11 750W. Może i kapke za duży ale cena była dobra ok 480 zł w xkom. Duży zaspas mocy, cichy, kable może troszkę ciężko się układają ale tragedii nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kable w zasilaczu to trudność w układaniu jest spowodowana ich budową a dokładnie pełną miedzią oraz grubością , niektórzy producenci mają aluminiowe przewody pokryte powierzchniowo miedzią stąd łatwiej się je układa. Np. : NZTX robi na podzespołach Seasonic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2019 o 20:24, grzesiek1945 napisał:

Mam podobny zestaw choć słabszy ( Asus ROG STRIX X570 E GAMING - Ryzen 7 3800X - 32GB DDR4 HyperX 3200mhz - GTX 1080 G1 Gaming) ...

To miałbym do Ciebie pytanie grzesiek1945. Też mam tę płytę, tyle, że z Ryzenem 3700X i 16 GB DDR4 Patriot Viper Steel 4000. Czy u Ciebie działa bez problemu złącze PCIE_x1_2(dolne)? Mam dźwiękówkę AIM SC808 i gdy próbuję ją obsadzić w tym slocie to zero reakcji. Nawet nie pisknie, a system jej nie widzi w menedżerze urządzeń. Próbowałem w PCIE_x1_1 i w PCIE16_x4_2 - w obu działa bez problemu. Ale mnie pasuje właśnie żeby ją obsadzić w PCIE_x1_2, a tu nic. A poza tym, zastanawiam się czy to może nie wadliwa płyta. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale mam dysk ssd w dolnym złączu m.2 i 4 dyski i nagrywarkę dvd na sata. SSD m.2 instalowałem też w slocie m.2 wyżej, bezskutecznie.

Ktoś może poza grześkiem1945 ma tę płytę i wie o co może tu chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...