Skocz do zawartości
860lacov

Jaki SSD Sata > 239 GB

Rekomendowane odpowiedzi

Zardzewiałem trochę jeśli chodzi o sprzęt.

Mam obecnie OCZ Vertex 4 128GB. Już nie pamiętam od kiedy, ale będzie już chyba z 5 lat.

Miejsca mi czasem brakuje. Nowy dysk nie może być mniej wydajny, mniej trwały (pomijam oczywiście zdarzenia losowe) oraz musi być większy.

Przy poszukiwaniach wyskakuje mi przeważnie Samsung EVO lub GOODRAM irdm.

EVO to zdaje się TLC, GOODRAM pro 3D TLC.

Ceny znacznie spadły więc biorę pod uwage zarówno modele o pojemności 2xx GB jak i 5xx GB

Może warto wziąć coś innego niż w/w?

 

p.s.

Moja płyta główna to asrock pro3 p67 z 2011 :) (aż mi się łezka w oku kręci bo zboczony wtedy byłem na punkcie sprzętu komputerowego, a teraz na wszystko czasu brakuje :) )

W każdym razie M.2 do mobo nie podepnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goodram niby jest na MLC , przynajmniej tak wynika z ich strony , IRDM pro jest na kościach 3D TLC .

Samsung EVO też jest na kościach 3D TLC .

Z drugiej strony nie wiadomo jakie dokładnie kości siedzą w IRDM .

Zwykły IRDM ma maksymalnie 240 GB pojemności , nie ma większych .

Zwykły IRDM wychodzi najtaniej , drugi jest MX500 , potem IRDM Pro i 860 EVO na końcu z ceną taką jak za MX500 500GB  .

Znowu MX500 ma najmniejsze TBW - dla wersji 256GB wynosi tylko 100 TB . 860 EVO ma 150 TB a IRDM Pro 220 TB .

Zwykły IRDM nie ma podanego parametru TBW .

MX500 to pewny i sprawdzony dysk , Goodram to obecnie loteria , Samsung dość drogi jak na swoje osiągi .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Crucialach całkiem zapomniałem, a montowałem takiego jakiś czas temu w laptopie
Przy aktualnych cenach mógłbym wziąć i 1TB chociaż tyle to mi chyba nawet nie potrzeba. Może skuszę się na jakiś rajd... :D
Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goodram niby jest na MLC , przynajmniej tak wynika z ich strony , IRDM pro jest na kościach 3D TLC .

Na tę bajkę to nie masz co się nabrać ( testy pokazały nawet tu na PPC ) że to 3D/TLC ( wyniki podobne jak dla innych dysków typowo TLC ) 

Chyba że asynchrony ( jak w Kingstonie ) ale i to były padaczki.. 

Bo dziś nikt już nie produkuje MLC ( nie liczę Samsunga ale te 3D MLC jakoś tak dziwnie brzmi--ale marketingowo super ) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goodram niby jest na MLC , przynajmniej tak wynika z ich strony , IRDM pro jest na kościach 3D TLC .
Samsung EVO też jest na kościach 3D TLC .
Z drugiej strony nie wiadomo jakie dokładnie kości siedzą w IRDM .
Zwykły IRDM ma maksymalnie 240 GB pojemności , nie ma większych .
Zwykły IRDM wychodzi najtaniej , drugi jest MX500 , potem IRDM Pro i 860 EVO na końcu z ceną taką jak za MX500 500GB  .
Znowu MX500 ma najmniejsze TBW - dla wersji 256GB wynosi tylko 100 TB . 860 EVO ma 150 TB a IRDM Pro 220 TB .
Zwykły IRDM nie ma podanego parametru TBW .
MX500 to pewny i sprawdzony dysk , Goodram to obecnie loteria , Samsung dość drogi jak na swoje osiągi .
Samsung jest do kupienia za 20 więcej niż mx500 (mówię o 500GB)
Przy prawie tej samej cenie to crucial dalej lepszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...