Skocz do zawartości
Viperus

Patriot Viper 4 3733 i problemy z ustawieniem

Rekomendowane odpowiedzi

Ryzen 3700x

Asus TUF X570

i ramy Patriot Viper 3733mhz 

a ja nie moge ich na tyle ustawić tzn jak ustawiam docp i pamięci wskakują mi na te 3733 17-21-21-41 1T to komp mi się nie włącza tylko resetuje ze 3 razy i wraca do domyślnych 2133mhz, udało mi się uruchomić te pamięci na 3200 CL16-21-21-41 1T, jakie czary mam zrobić żeby działały na 3733 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jest, dawałem też wyższe 1,395 ale nic to nie dało, widze że ludzie jakieś kalkulatory do tego ustawiają z milionem opcji, czy nie można dać wszystkiego na auto czy faktycznie musze 50 rzeczy wklepywać od kogos i modlić się zeby to zadziałało

moje pamięci to H5AN8G8NCJR-TFC

spróbuje tego

 https://docs.google.com/spreadsheets/d/1dsu9K1Nt_7apHBdiy0MWVPcYjf6nOlr9CtkkfN78tSo/edit#gid=527992713

Ni nie pomaga, może pamięci są jakieś wadliwe, chyba muszę je reklamować. 

Edytowane przez Viperus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się zrobić.

Okazuje się że ram włożony do gniazda A1 i B1 nie potrafi działać z taką prędkością a rozwiażaniem tego jest włożenie ramu do gniazd A2 i B2 po tym zabiegu ram działa na profilu XMP z 3733 mhz, problem ten nie dotyczy tylko mojej płyty ale nawet płyt z B450 asusa, co za barany tak to zrobiły, ciekaw jestem czy za 2 lata jak będe rozszeżał ram do 32GB to czy nie bedę musiał zostać przy 3200mhz a może wystąpią jakieś nowe komplikacje.

Mam nadzieję że komuś pomogłem, pozdrawiam 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...