Skocz do zawartości
Kryllex

Co kupić/wymienić w tym zestawie?

Rekomendowane odpowiedzi

Co mogę do 1500 zł, max. 1700 zł, wymienić/kupić w tym moim obecnym PC?:

 

Obecny PC  -  ( do zmodernizowania ): 

 

- Procesor: AMD Ryzen 5 1600x

- Płyta główna: MSI B350 GAMING PLUS - chciałbym wymienić, na jakąś z serii b450.

- Pamięć RAM: HyperX Predator 2x8 gb 3200 mhz cl16 - sprawne, działają od razu na taktowaniu 3200 mhz na płycie msi b350 gaming plus, zero błędów pamięci, zero lagów, nie miałem z nimi problemów :)

- Karta graficzna: Aorus gtx 1060 xtreme edition 6 gb 9 Gbps

- Chłodzenie CPU: SilentiumPC Spartan 3 Pro

- Dysk SSD:  brak, może polecacie coś? Najlepiej, żeby chociaż 512 gb było...

Dysk HDD: Toshiba p300 1 tb, 64 mb cache - sprawny, sprawdzany crystaldiskinfo, zero błędów, temp. max 40-43, pod obciążeniem, albo mniej, transfery b.dobre, wyniki takie jak w nowej p300.

- Zasilacz: SilentiumPC Vero l2 600w 80+ Bronze - sprawny, napięcia stabilne, sprawdzane miernikiem i occt pod obciążeniem.

- Obudowa: SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black - stan dobry, działają/a porty usb 3.0, 3.1, przycisk power, reset, kontroler obrotów itd...

 

Rozpisałem co jest sprawne, żeby nie kupować specjalnie, np. nowych ramów jak są b.dobre, firmowe czy obudowy!

 

Czekam na wasze propozycje :)

 

Edytowane przez Kryllex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu chcesz modernizować zestaw ?

Gry , programy czy co innego ?

SSD chcesz SATA czy M.2 / NVMe ?

SSD SATA - Crucial MX500 albo Samsung 860 EVO - w proline czy mediamark do dostania taniej niż w sklepach typu morele/x-kom

SSD NVMe - Crucial MP510 480GB albo PNY XLR8 CS3030 .

Płyta - MSI B450-A Pro MAX lub MSI B450M Mortar MAX

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, reyden napisał:

W jakim celu chcesz modernizować zestaw ?

Gry , programy czy co innego ?

SSD chcesz SATA czy M.2 / NVMe ?

SSD SATA - Crucial MX500 albo Samsung 860 EVO - w proline czy mediamark do dostania taniej niż w sklepach typu morele/x-kom

SSD NVMe - Crucial MP510 480GB albo PNY XLR8 CS3030 .

Płyta - MSI B450-A Pro MAX lub MSI B450M Mortar MAX

Zestaw ma być w 90 % do gier, pozostałe 10 % jakieś live'y z gier i od czasu do czasu jakiś filmik wstawić na youtube.

Dysk: m.2/nvme

Edytowane przez Kryllex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, B@nita napisał:

Młody zestaw a już wymiana? 

Nie, po prostu chce zmodernizować, a 1700 zł max, mogę przeznaczyć na tą modernizację, kartę bym zostawił bo to najlepsza 1060 6 gb w serii 1060 i jest bardzo cicha, posiada tryb półpasywny + w idle 38-40 stopni, stress 66 stopni, więc no :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, reyden napisał:

No to bierz albo Corsaira albo PNY jeżeli chodzi o SSD , wydajne i wytrzymałe SSD .

Do tego co wyżej napisałem dołóż R5 3600 za ~900 zł .

Potem za jakiś czas zmiana karty na GTX1660Ti albo RTX 2060 lub wyżej .

A połączenie i5 9400f z tą płytą główną MSI Z370 GAMING PRO CARBON DDR4 i ramem hyperx predator 2x8 gb 3200 mhz cl16, będzie dobre i korzystne dla mnie głownie pod kątem gier i czasami renderingu.

Edytowane przez Kryllex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kryllex napisał:

A połączenie i5 9400f z tą płytą główną MSI Z370 GAMING PRO CARBON DDR4 i ramem hyperx predator 2x8 gb 3200 mhz cl16, będzie dobre i korzystne dla mnie głownie pod kątem gier i czasami renderingu.

wątpię abyś zauważył różnice na tej karcie co masz [co najwyżej minimalny fps trochę podskoczy]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tak jak przedmówcy piszą. Procesor sprzedać i zakupić 3600, tylko zawczasu zaktualizuj sobie bios, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Ja do tego dorzuciłbym sobie dysk 1TB na m.2. Zamkniesz się w 1500zł.  Bez sensu wg mnie babrać się dodatkowo z mobo, skoro aktualna ogarnie Ci procesor, który aktualnie jest najlepszy w tym przedziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...