Skocz do zawartości
SWoland

rx 5700 xt red dragon czy rtx 2070..?

Rekomendowane odpowiedzi

Też się zastanawiałem nad zakupem i ostatecznie kupiłem wersję 5700XT Gaming X. Sama karta super, ale włączając niektóre gry pojawiał się ciemny ekran, wszystko działało dalej ale obrazu nie było. Nieraz pomagał skrót WIN+CTRL+Shift+B czyli reset sterowników grafiki. W niektórych przypadkach zdawało egzamin i obraz wracał od razu, w niektórych jednak nie. 

Męczyłem się z tym sporo czasu i w końcu znalazłem rozwiązanie. Bo ten czarny ekran w losowych grach był irytujący jak nie wiem. Wystarczy w panelu ustawień grafiki wyłączyć wszystkie nowe "ficzery" AMD, typu 'Radeon Anti-Lag', 'Image Sharpening' itd.

Nie chciało mi się bawić żeby dowiedzieć się która dokładnie opcja powodowała te black screen'y, ale wyłączenie tych wszystkich bajerów pozwala w końcu grać we wszystkie gry bez jakichkolwiek problemów. Czasem zauważałem spadki FPS'ów, np ze stałych 60 na 20, a po wyłączeniu wspomnianych opcji wszystko działa tak jak powinno na początku.

Więc wychodzi na to, że AMD wprowadziło nowe funkcje które jednak nie są tak dopracowane jak mówią, powinni zaznaczyć, że są jeszcze w fazie BETA czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...