Jump to content
Sign in to follow this  
SWoland

rx 5700 xt red dragon czy rtx 2070..?

Recommended Posts

Też się zastanawiałem nad zakupem i ostatecznie kupiłem wersję 5700XT Gaming X. Sama karta super, ale włączając niektóre gry pojawiał się ciemny ekran, wszystko działało dalej ale obrazu nie było. Nieraz pomagał skrót WIN+CTRL+Shift+B czyli reset sterowników grafiki. W niektórych przypadkach zdawało egzamin i obraz wracał od razu, w niektórych jednak nie. 

Męczyłem się z tym sporo czasu i w końcu znalazłem rozwiązanie. Bo ten czarny ekran w losowych grach był irytujący jak nie wiem. Wystarczy w panelu ustawień grafiki wyłączyć wszystkie nowe "ficzery" AMD, typu 'Radeon Anti-Lag', 'Image Sharpening' itd.

Nie chciało mi się bawić żeby dowiedzieć się która dokładnie opcja powodowała te black screen'y, ale wyłączenie tych wszystkich bajerów pozwala w końcu grać we wszystkie gry bez jakichkolwiek problemów. Czasem zauważałem spadki FPS'ów, np ze stałych 60 na 20, a po wyłączeniu wspomnianych opcji wszystko działa tak jak powinno na początku.

Więc wychodzi na to, że AMD wprowadziło nowe funkcje które jednak nie są tak dopracowane jak mówią, powinni zaznaczyć, że są jeszcze w fazie BETA czy coś.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.