Jump to content
Sign in to follow this  
Thomas99PL

Kultura pracy AMD RYZEN 7 2700X

Recommended Posts

Posiadam płytę główną MSI X470 GAIMING PLUS MAX , 2x8 GB ram Hyperx 3200Mhz i zasilacz  be quiet! Straight Power 11 750W 80 Plus Gold i Cooler boxowy .Wyłączyłem to auto oc w biosie Bo ryzen 7 2700X skakał mi mocno z napięciami nawet do 1.424V a mi zależy na stałej częstotliwości i napięciu ustawiłem sztywne 3.7 i napięcie 1.352 V zrobiłem test w OCCT i (temperatura 85 stopni) procesor działa stabilnie i zmniejszałem tak obecnie jestem na 1.3125 szukając w internecie ludzie niektórzy ustawiają temu procesowi 1.152 V i nwm czy to jest bezpieczne napięcie. Proszę o pomoc ,z góry dziękuję.

dąż do jak najniższego bezpiecznego napięcia, pod którym cpu w morderczych testach się nie wysypuje - co codziennej lekkiej i ciężkiej pracy jest to całkowicie bezpieczne.

4.0 Powinien mieć koło 1.2V.
3.7 to na Zen pierwszej gen robił <1.2V.
Osobiście bym wsadził lepszy cooler i tyle.

Edited by Zgreed66

A próbowałeś wejść w panel sterowania -=> opcje zasilania -=> i wybrać tryb zrównoważony (windows)?

Nie mylić z trybem zrównoważonym (ryzen), bo ten potrafi płatać figle.

ps: jeśli masz po prostu napis "zrównoważony (zalecane)" to znaczy, że masz ten "właściwy" windowsowy wybrany.

• Downvote 1

19 godzin temu, Zgreed66 napisał:

u mnie niestety słabiutko się kreci, doszedłem do 4.2 przy 1.425 ale na AiO 360mm (7x 14cm w budzie) temp w prime95 na 8k podsoczyła do 98C

Edited by CriXu

Coś masz chyba nie tak, przy takim napięciu i przy aio 3x120mm powinieneś mieć w prime95 max 80-85 st C.

Napięcie 1,425 V nie jest najgorsze przy tym zegarze, recenzowany 2700x przez purepc.pl wymagał 1,47 V dla zegarów 4250 MHz na wszystkich rdzeniach, temperatury w OCCT bez avx przy chłodzeniu 2x140mm h115i pro podskoczyły do 90 st C. Nie wiem co za układ all in one posiadasz, jakie masz ustawienia wentylatorów i pracę pompki, ja bym tutaj szukał przyczyny wysokich temperatur. Ewentualnie niepoprawnie założony blok, słaba użyta pasta termoprzewodząca.

3 godziny temu, mrcszyman napisał:

Coś masz chyba nie tak, przy takim napięciu i przy aio 3x120mm powinieneś mieć w prime95 max 80-85 st C.

Napięcie 1,425 V nie jest najgorsze przy tym zegarze, recenzowany 2700x przez purepc.pl wymagał 1,47 V dla zegarów 4250 MHz na wszystkich rdzeniach, temperatury w OCCT bez avx przy chłodzeniu 2x140mm h115i pro podskoczyły do 90 st C. Nie wiem co za układ all in one posiadasz, jakie masz ustawienia wentylatorów i pracę pompki, ja bym tutaj szukał przyczyny wysokich temperatur. Ewentualnie niepoprawnie założony blok, słaba użyta pasta termoprzewodząca.

kurcze to nie wiem czemu tak wysoko ale dołożyłem właśnie kolejny wiatrak 14cm, zmieniłem jeszcze raz pastę termo-przewodzącą na Kryonaut Grizzly no i sam juz nie wiem. a na które temperatury mam patrzeć? które to te najważniejsze bo jest ich kilka podpisanych CPU i jakżda inna :P

2.jpg

W dniu 8.12.2019 o 02:14, CriXu napisał:

u mnie niestety słabiutko się kreci, doszedłem do 4.2 przy 1.425 ale na AiO 360mm (7x 14cm w budzie) temp w prime95 na 8k podsoczyła do 98C

To nie jest słabiutko. Tylko normalnie :)
Ostatnie 200-300Mhz wymaga znacznego podnoszenia napięć.
Tak jest od pierwszej serii, nic się nie zmieniło oprócz progów :P

W dniu 7.12.2019 o 17:10, Michikun napisał:

A próbowałeś wejść w panel sterowania -=> opcje zasilania -=> i wybrać tryb zrównoważony (windows)?

Nie mylić z trybem zrównoważonym (ryzen), bo ten potrafi płatać figle.

ps: jeśli masz po prostu napis "zrównoważony (zalecane)" to znaczy, że masz ten "właściwy" windowsowy wybrany.

Zmieniłem na maksymalną wydajność bo w tym zrównoważonym co jest zalecane procek działa w zakresie od 2200Mhz do 3700Mhz przy maksymalnej wydajności jest zawsze te 3.7Ghz.

W dniu 7.12.2019 o 17:03, Zgreed66 napisał:

Jaki cooler będzie dobry  na tego proca ?W gre wchodzi tylko chłodzenie powietrzne i max wysokość 200mm i jaka pasta będzie dobra?