Skocz do zawartości
Sens

Lenovo E560 nie widzi dołożonego RAMu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam laptopa lenovo E560 z prockiem i5 i 4GB RAM DDR3. Dokupiłem kość 4GB innej firmy o (chyba) takich samych parametrach jednak laptop jej nie widzi i coś się gryzie.

Przy próbie uruchomienia tylko na nowej kości laptop piszczy i nie wyświetla obrazu. Podczas uruchamiania z oryginalną kością przeważnie wyświetla się czarny ekran, a jak uda się odpalić Windowsa to widzi tylko 4GB. 

Dodam, że zamieniałem miejscami i nic nie pomogło. 

Edit:

- Resetowałem Bios - bez zmian

- Wgrałem najnowszy bios z 10.2019 - nie pomogło

Tutaj fotki dwóch stron pamięci:

c820ef2a8172.jpg

 

Z góry dzięki za pomoc! 

Edytowane przez Sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Sens napisał:

Podczas uruchamiania z oryginalną kością przeważnie wyświetla się czarny ekran, a jak uda się odpalić Windowsa to widzi tylko 4GB. 

1) Jeśli odpalasz tylko z oryginalną kością to lapek odpala się poprawnie czy czasem jest czarny ekran a czasem się uruchomi ?

2) opisz dźwięk - te piszczenie to beepcod mówiący jaki jest błąd. Albo nagraj filmik 

Kości wyglądają ok - jeśli nowa nie jest fabrycznie uszkodzona powinna działać.

Edytowane przez helios128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...