Skocz do zawartości
SWoland

Asus TUF VG27AQ - Najlepszy kompleksowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Robię od Tygodnia Research na najlepszy kompleksowy monitor, ponieważ jestem fotografem w wolnym czasie, i potrzebuję dobre/prawdziwe kolory. Ale też bym chciał już pograć na poziomie ;)  skoro składam nowy komp.
I Internet mi powiedział że ten model jest najlepszy do gier.. oraz ma też super odwzorowane kolory, więc ideał dla mnie.
Ktoś go używał aby mi potwierdzić to cudo?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Skoro fotografem w czasie wolnym to aż tak bym się nad kolorami nie spuszczał. Jest matryca IPS jest dobrze. Do grzebania przy zdjęciach przestawiałbym jednak monitor na 60Hz i tyle, powinno być dużo lepiej niż na średnich IPS 60Hz, bo do monitorów 120Hz+ ląduja lepsze matrycę, bo po pierwsze musi w ogóle zadziałać, a po drugie im wyższe Hz tym bardziej wyprane kolory (tymczasowo dopóki używane jest np. 120Hz, po zmianie z powrotem na 60Hz kolory wracają do poziomu jaki oferuje matryca 60Hz).

Tu masz test:
https://www.tftcentral.co.uk/reviews/asus_tuf_gaming_vg27aq.htm#brightness

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla fotografa amatora to może jest dobre odzorowanie kolorów - w 100% tylko sRGB , Adobe RGB poniżej 75% i 78% dla DCI-P3 .

Jak ktoś zajmuje się tym profesjonalnie do bierze Eizo lub Neca + sprzętowa kalibracja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używałem przez ostatnie 4 lata dell ultrasharp u2414h  który ma tylko 95 srgb, i było na tyle ok że dostałem wyróżnienie w Playboyu:) a podejrzewam że ten tuf jest na takim samym poziomie w odwzorowaniu jak nie lepszym?:)

 

P.S.

Miałem Eizo i Neca, zbytnio  różnicy nie odczułem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...