Skocz do zawartości
Hubertx333

Problem ze spadkami fps'ów przy nowym sprzęcie.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem ze spadkami fps'ów w mojej ulubionej grze CS:GO. Nie wiem dlaczego, ale na mojej starej karcie, która jest gorsza 10x niż ta co mam teraz miałem było więcej fps i nie miałem żadnych spadków fps'ów. Na tej karcie czuję lepszą płynność gry, ale tak jak pisałem wcześniej.. Te Fps'y.. W innych grach nie wiem, bo nie sprawdzałem. Próbowałem już chyba wszystkiego co się dało żeby to naprawić.. 

Jeśli chodzi o sprzęt mam płytę główną B450 TOMAHAWK MAX (MS-7C02), procesor AMD Ryzen 5 2600X Six-Core i karte graficzną Geforce gtx 1660 Gaming X 6 GB, kości ram 2x8 GB Hyper X. Wszystko jest nowe.. Dociskałem wszystko co się dało.. Wyjąłem bateryjke na 15 minut żeby zobaczyć czy to coś da, ale niestety.. 

Kupiłem również nowy zasilacz be quiet 500W serii 9, gdyż myślałem, że to może być wina zasilacza.. Ale to również nic nie dało.. . Kombinowałem w panelu Nvidii, ściągałem różne programy, które mogły by cokolwiek pomóc.. Ale dalej nic.. Temperatura również jest prawidłowa.. Proszę o pomoc, bo już mam dość.. Próbowałem wszystkiego co znalazłem na internecie, ale niestety to nic nie pomaga :( 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hubertx333 napisał:

Dziękuję za pomoc, dzisiaj jak wrócę do domu to zrobię tak jak napisałeś.. Czyli krótko mówiąc po prostu nie aktualizować Windowsa?

No właśnie nie o to chodzi. Napiszę jeszcze raz. Zrób czystą nową instalację systemu Windows 10, ale w starszej wersji np. 1803 (najnowsza ma oznacznie 1909, a wcześniejsza 1903).

 Po zainstalowaniu, dograj sterowniki i potem zainstaluj grę, która robi problem. Sprawdź czy wtedy będzie działać poprawnie. Jeśli tak to możesz sobie spróbować zaktualizować system poprzez zwykłe aktualizacje i po każdej aktualizacji systemu sprawdzać czy gra działa poprawnie. Ja przed kolejnymi aktualizacjami robiłem sobie obraz systemu, żeby w razie problemów nie robić znowu całego systemu od nowa, tylko ewentualnie przywrócić. 

Powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, recedent napisał:

No właśnie nie o to chodzi. Napiszę jeszcze raz. Zrób czystą nową instalację systemu Windows 10, ale w starszej wersji np. 1803 (najnowsza ma oznacznie 1909, a wcześniejsza 1903).

 Po zainstalowaniu, dograj sterowniki i potem zainstaluj grę, która robi problem. Sprawdź czy wtedy będzie działać poprawnie. Jeśli tak to możesz sobie spróbować zaktualizować system poprzez zwykłe aktualizacje i po każdej aktualizacji systemu sprawdzać czy gra działa poprawnie. Ja przed kolejnymi aktualizacjami robiłem sobie obraz systemu, żeby w razie problemów nie robić znowu całego systemu od nowa, tylko ewentualnie przywrócić. 

Powinno pomóc.

Okej, zrobię tak i dam znać.. Do usłyszenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, recedent napisał:

No właśnie nie o to chodzi. Napiszę jeszcze raz. Zrób czystą nową instalację systemu Windows 10, ale w starszej wersji np. 1803 (najnowsza ma oznacznie 1909, a wcześniejsza 1903).

 Po zainstalowaniu, dograj sterowniki i potem zainstaluj grę, która robi problem. Sprawdź czy wtedy będzie działać poprawnie. Jeśli tak to możesz sobie spróbować zaktualizować system poprzez zwykłe aktualizacje i po każdej aktualizacji systemu sprawdzać czy gra działa poprawnie. Ja przed kolejnymi aktualizacjami robiłem sobie obraz systemu, żeby w razie problemów nie robić znowu całego systemu od nowa, tylko ewentualnie przywrócić. 

Powinno pomóc.

Nigdzie nie mogę znaleźć starszej wersji Windowsa 10 do pobrania.. :/ same najnowsze są.. Na winclab też nic nie ma..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli pisząc, że próbowałeś już wszystkiego. Myślę, że informacja bardziej konkretna może być bardziej pomocna dla czytających. Może problemem nie jest karta, ale śmietnik w konfigu cs? Osobiście 2 razy doświadczyłem dziwnych spadków FPS w tej grze. Raz wina była po stronie serwera i średnie klatki w miarę rozgrywki spadały do poziomu, który uniemożliwiał granie - rozwiązaniem okazało się ponowne dołączenie do meczu. Innym razem objaw miałem identyczny, ale ustąpił momentalnie, gdy jeden z graczy opuścił serwer. Więc przyczyny mogą być kuriozalne. Wyłączyłeś Game DVR? Sprawdzenie spójności plików gry też nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Szeryf napisał:

Nie wiem co masz na myśli pisząc, że próbowałeś już wszystkiego. Myślę, że informacja bardziej konkretna może być bardziej pomocna dla czytających. Może problemem nie jest karta, ale śmietnik w konfigu cs? Osobiście 2 razy doświadczyłem dziwnych spadków FPS w tej grze. Raz wina była po stronie serwera i średnie klatki w miarę rozgrywki spadały do poziomu, który uniemożliwiał granie - rozwiązaniem okazało się ponowne dołączenie do meczu. Innym razem objaw miałem identyczny, ale ustąpił momentalnie, gdy jeden z graczy opuścił serwer. Więc przyczyny mogą być kuriozalne. Wyłączyłeś Game DVR? Sprawdzenie spójności plików gry też nie zaszkodzi.

To na pewno nie przez serwery i jestem pewny, a to dlatego, że na mapach treningowych bez graczy jest dokładnie tak samo.. Śmietnik w configu csa? Co dokładnie masz na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hubertx333 napisał:

To na pewno nie przez serwery i jestem pewny, a to dlatego, że na mapach treningowych bez graczy jest dokładnie tak samo.. Śmietnik w configu csa? Co dokładnie masz na myśli?

Dokładnie Ci nie powiem, bo nie wiem, ale chodzi mi o to, że poustawiałeś coś w grze i to na poprzedniej karcie działało, a teraz na nowej wychodzą kwiatki. Resetowałeś ustawienia gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...