Skocz do zawartości
860lacov

Dysk twardy wewnętrzny (HDD) > TB

Rekomendowane odpowiedzi

Mam obecnie 1TB samsung. Siedzi w komputerze od 2011 roku

Służy głównie jako dysk na zdjęcia. Wcześniej były również gry.

Zdjęć co raz więcej, rozdzielczość rośnie i miejsce się kończy

Chciałbym kupić dysk o wielkości >= 2 TB

 

O ile to ma jakieś znaczenie to będzie na nim partycja linuksowa ext4 kub btrfs

 

2tb chyba niewiele tańsze od 3.

 

Niezawodny (wiadomo. Jak ktoś ma pecha to i w D... palec złamie)

Najlepiej 7200 rpm

Im cieńszy tym lepiej

Jeśli da się taniej niż drożej to bardzo dobrze.

 

Jest tego sporo. Toshiba x300 p300 n300

Żelazne wilki , podniebne jastrzębie.

Brałem też pod uwagę 4tb we red z tych wolniejszych i toshiba x300 z szybszych.

 

Jest tego masa

 

System i programy mam na ssd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz poczekać parę dni to właśnie do paczkomatu leci mi P300 3TB, za kilka dni dam relację (tylko że dla mnie to będzie dysk pod download/mało używane gry).

Spoko Sam zastanawiałem się nad modelem n300 oraz x300 , ale tu i ówdzie ludzie pisali, że głośna.

Biorę pod uwagę i te szybsze i te wolniejsze dyski zwłaszcza,że ssd mam na tyle dużo miejsca, że mogę na czas edycji kilka katalogów przerzucić w razie potrzeby.

 

P.s.

W sklepie , którego nazwa zaczyna się na k i kończy na k powiedzieli mi, że p300 są bardzo awaryjne

Nie wiem na ile było to obiektywne, ale Toshiby akurat w sklepie nie było :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie najbardziej opłacalne są modele 4tb a jak bios(uefi)/os obsługuje 3tb to i bez problemu 4 pójdą

nie podałeś konfiguracji sprzętu wiec trochę wróżenie ale na magazyn danych to nawet tanie płyty główne z Roku 2006 obsługują dyski większe niż 2 tb pod windowsem 7 64 pod magazyn działają  co do linuxa to nie podałeś jaki i w jakiej wersji ale sądzę że najwyżej będziesz musiał zainstalować nowszą dystrybucję jeśli coś nie zagra

ja mam tośkę n300 4tb i sobie chwalę ale to na pewno nie jest szybki dysk pod sata 2 średnio wychodzi 10Mb/s za to ma trzy lata gwary w przeciwieństwie do p300, za to hgst 2tb klasy enterprise  padł na gwarancji a kosztował dwa razy tyle co desktopowe

p300 też mam jak i wd red i te ostatnie najcichsze ale też najbardziej awaryjne (mieli jakąś trefną serię i wolałbym nie ryzykować)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2019 o 13:39, hot_lopez napisał:

Przypuszczam, że reszta sprzętu nie będzie stanowić problemu
System to najnowszy manjaro
Asrock p67 pro3
Intel2500k

Walczę właśnie z przejściem z mbr na gpt

pod wingrozą zrobiłbym to w 5 minut ale z linuxem od czasów ubuntu 8.1 )od nowszego się odbiłem) od czasu do czasu jeszcze linuxa tails z konieczności muszę odpalić.... nie pracuje

MiniTool Partition Wizard ma opcję konwersji w obie strony ale nie wiem czy istnieje wersja pod linuxa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod wingrozą zrobiłbym to w 5 minut ale z linuxem od czasów ubuntu 8.1 )od nowszego się odbiłem) od czasu do czasu jeszcze linuxa tails z konieczności muszę odpalić.... nie pracuje
MiniTool Partition Wizard ma opcję konwersji w obie strony ale nie wiem czy istnieje wersja pod linuxa...
Spoko

Z tym sobie poradzę.
Pytanie zadałem głównie po to żeby uniknąć zakupu dysku z jakiejś wrażliwej partii.

A tak to jest mi w sumie bez różnicy. Toshiba n300 wchodzi w grę dzięki dłuższej gwarancji choć mam wrażenie, że jak dysk wytrzyma 2 lata to jest spora szansa, że wytrzyma i dłużej.

No i raczej wolę żeby dysk kręcił się do 7200, ale zważywszy na to, że system i tak jest na ssd to może pójdę w coś wolniejszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, hot_lopez napisał:

Spoko

Z tym sobie poradzę.
Pytanie zadałem głównie po to żeby uniknąć zakupu dysku z jakiejś wrażliwej partii.

A tak to jest mi w sumie bez różnicy. Toshiba n300 wchodzi w grę dzięki dłuższej gwarancji choć mam wrażenie, że jak dysk wytrzyma 2 lata to jest spora szansa, że wytrzyma i dłużej.

No i raczej wolę żeby dysk kręcił się do 7200, ale zważywszy na to, że system i tak jest na ssd to może pójdę w coś wolniejszego

n300 ta gwarancję na 180tb danych trochę mało jak na dysk do nasa o ile ktoś nie kopiuje tylko na niego danych a potem odczytuje np kolekcji filmów ale ceny dobrych dysków są dwa razy droższe nieprodukowane już wd gold miały ten limit w wysokości 550Tb ( i nie jestem pewien czy nie było to 550tb na rok czyli x5), powiem tak ja wymieniam dyski gdy dobijają 40000 godzin pracy (oczywiście o ile tyle dociągają) padają wszystkie marki ale seagate nie wezmę za darmo (u konkurencji jak dysk pada to daje o tym znać wcześniej albo hałasuje albo zwalnia albo błedy w smart, a u seagate pada bez ostrzeżenia a backup nie zawsze nadąża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

n300 ta gwarancję na 180tb danych trochę mało jak na dysk do nasa o ile ktoś nie kopiuje tylko na niego danych a potem odczytuje np kolekcji filmów ale ceny dobrych dysków są dwa razy droższe nieprodukowane już wd gold miały ten limit w wysokości 550Tb ( i nie jestem pewien czy nie było to 550tb na rok czyli x5), powiem tak ja wymieniam dyski gdy dobijają 40000 godzin pracy (oczywiście o ile tyle dociągają) padają wszystkie marki ale seagate nie wezmę za darmo (u konkurencji jak dysk pada to daje o tym znać wcześniej albo hałasuje albo zwalnia albo błedy w smart, a u seagate pada bez ostrzeżenia a backup nie zawsze nadąża
Od 2011 mam Samsunga 1tb :)
W komputerze stacjonarnym, ale wymiana minie należy choćby dlatego, że już prawie pełny.

Na n300 patrzyłem z nadzieją na to, że dysk nas będzie bardziej dlugowieczny .

Koniec końców pewnie pójdę w p300 lub x300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...