Skocz do zawartości
stoleckijacek

TP-LINK TL-SG1008 czy TL-SG108

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry / Dobry wieczór

Zwracam się z pytaniem do was odnośnie sensowności / wyższości jednego urządzenia nad drugim.

Zacznę od tego że zdecydowałem się na modernizację mojej sieci domowej która do tej pory była oparta o dostawce "radiowego".

Od kilku dni w domu funkcjonuje dostęp na bazie światłowodu Orange o prędkości 300MB/S

FunBox 3.0 od Orange swoją lokalizację ma obecnie w piwnicy - gdzie też pozostanie.

Założenie jest takie że wszystko co mam upakuję do szafki Rack 19", konkretnie znajdzie się w niej:

- Modem FunBox 3.0

- Rejestrator monitoringu 24 kanałowy / 16 kanałów cyfrowych > 8 IP

- Patch Panel 24 porty - 8 portów do wykorzystania w sieci domowej, pozostałe będą służyły pod monitoring.

- Listwa zasilająca

- Oraz switch odnośnie którego mam pytanie

Po głowie chodzą mi dwa tytułowe modele jedno Gigabitowe od TP-Linka:

TL-SG1008 typowo wersja do szafy RACK 19" - bez zarządzania

TL-SG108 niby to samo co wyżej tylko bez możliwości montażu w szafie, chyba że postawie na półce.

Całość będzie obsługiwać od strony sieciowej dwa domy w których na końcu zamontowane są Routery Wifi, ponadto w okresie wiosenno letnim

zamierzam podpinać sobie urządzenie z możliwością rozgłaszania sygnału na ogrodzie wokół domu - to w kwestii wyjaśnienia dlaczego switch 8 - portowy.

Pytanie - czy jest sens dopłacać do wersji typowo pod Rack czyli 1008, bo jeśli jest tylko taka różnica względem wersji 108 to raczej nie widzę sensu, chyba że zasadniczą różnicą będzie

wejście w wersje zarządzalną czyli TL-SG108E?

Proszę o wskazówki co do wyboru.

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest tylko w sposobie montazu.  Ta wersja bez racka ma wykonczenie fortepianowe (inny wygląd) Ja u siebie mam wersje bez racka z racji tego, że nabyłem o jedną tackę do montazu w racku wiecej. Jeśli ma to ci lezec nie na tacce lepiej weż wersje z rack.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...