Skocz do zawartości
hagrif

Lenovo IdePad L340 Gaming - procesor i jego szybkie nagrzewanie się.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak jak w tytule... Posiadam nowego kiludniowego laptopa Lenovo IdeaPad L340 Gaming. Jak sama nazwa wskazuje jest to laptop przeznaczony do gier, lecz czy na pewno? Po odpaleniu gry League of Legends i 5 minutach gry na najwyższych wymaganiach (po odinstalowaniu sterowników karty graficznej, która ogranicza posiadanie w grze od 30 do 60 fpsów) temperatura procesora osiągnęła  80 pare stopni stopnii. Wydaje mi się to nienormalne przy progu procesora 90 stopni. Planuje odesłać komputer i zmienić na inny, ale nie wiem czy dobrze postępuje. Do laptopa został mi dołączony dokument z wykresem, który ukazuje test tego procesora. Temperatura current osiąga 83-85 stopni, minimum 42-43 stopnie, maximum 85-89 stopni i próg 90 stopni.
Czy może ktoś posiada wiedzę, która powie mi, czy to jest w ogóle normalne, czy tak się powinno to zachowywać? Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, Stever said:

Problem z FPS zapewne jest spowodowany sterownikami graficznymi. Spokojnie powinieneś osiągać zdecydowanie większe wyniki.
Pod obciążeniem są to normalne temperatury procesora.

Czyli jak obudowa jest strasznie ciepła i pod spodem aż parzy to mam to uznać za normalne ? Akurat gra league of legends nie należy do gier, które posiadają wysokie wymagania w porównaniu np z najnowszym wiedźminem. Słyszałem tez coś o wyłączeniu opcji turbo w biosie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam, że znajomy posiadający komputer MSI z procesorem i5-7300hq i osiąga mniejsze temperatury. No i ja 80 kilka osiągnęłem po 15 minutach grania... Nie wiem czy warte to jest w ogóle uwzględnienia. Niech mi ktoś doradzi, będę wdzieczny :D Bo decyzja musi zapaść czy oddać i wziąć inny produkt czy zostawić

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...