Skocz do zawartości
SWoland

Sound Blaster AE-5 vs Sound Blaster ZxR vs Asus strix Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Heja, którą polecacie, przeznaczenie muzyka, filmy, czasem gry- słuchawki Beyery dt990 Premium mają 250 ohms, natomiast kolumny Microlaby stereo na czińcze więc nie chciałbym bawić się w przejściówki aby degradować jakość. z tego co widzę zxr mają już wejścia na czińcze L/R , ale jak z dźwiękiem? oto jest Pytanie

 

P.s.

 

moja ukochana karta od asusa xonar essence xt ma za stare wejście na nową płytę gł. stąd tylko zmiana :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No napewno coś ze wzmacniaczem. Ja bym jakiegoś Xonara pod PCI-ex x1  szukał.  Lub co innego od ASUSA ze wzmacnianczem. Sound Blaster to średni pomysł. Niedbają o sterowniki. Ale może ostatnio cos się zmieniło u nich. Ja tam swojego legendarnego x-fi dalej trzymam w szafie i testowałbym dalej gdyby nie utrudnienia ze sterami wtedy jak go podłączałem. Teraz mam tylko lapka to mogę sobie pomarztć o dobrym stereo :)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Devil napisał:

No napewno coś ze wzmacniaczem. Ja bym jakiegoś Xonara pod PCI-ex x1  szukał.  Lub co innego od ASUSA ze wzmacnianczem. Sound Blaster to średni pomysł. Niedbają o sterowniki. Ale może ostatnio cos się zmieniło u nich. Ja tam swojego legendarnego x-fi dalej trzymam w szafie i testowałbym dalej gdyby nie utrudnienia ze sterami wtedy jak go podłączałem. Teraz mam tylko lapka to mogę sobie pomarztć o dobrym stereo :)

a ja słyszałem na odwrót:) że asus ma kiepski support, a creative co chwilę jakieś updaty :P 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

SWoland, dobrze słyszałeś. Bierz Soundblastera. Ze sterownikami i z samymi kartami dźwiękowymi Asusa same problemy. Czasem "upiększacze dźwięku" działają, czasem nie i raz brzmi dobrze, innym razem jak kupa i dużo ciszej i nic z tym nie zrobisz. Ludzie narzekają też na pstrykanie, strzelanie, obcinanie początku i końca dźwięku(tu akurat m.in. niewidomy, który nie był w stanie korzystać z komputera, bo obcinało mu krótkie dźwięki informujące co się dzieje na kompie i zrobił poradnik jak to obejść dodatkowymi programami) czy inne glitche, zapominanie ustawień, a Asus ma na to wywalone. Na zintegrowanych dźwiękówkach w płytach Asusa jest dokładnie to samo. Jednym słowem padaka, jedyny powód dlaczego zacząłem szukać dźwiękówki pod PCIe.

Miałem Asus Xonar AE i jak szukałem info odnośnie jej problemów to znalazłem, że wszyscy pisali, by olać i unikać dźwiękówek Asusa i wymieniali na Sound Blastery AE-5 i pisali, że Sound Blaster po prostu działa, nie ma problemów, a dźwięk bez różnicy.

Wybierz, któregoś Sound Blastera. AE-5 z tego co czytałem jest bardzo dobry i nie ma żadnych problemów, a o tym drugim nic nie czytałem to ci nie powiem, który lepszy.

To o czym pisze Devil to problem ze sterownikami do wiekowych kart dźwiękowych, które dawno nie mają wsparcia (karty serii X-fi, typu: Titanium, Platinum, XtremeGamer, czy inne Audigy) i każdy inny producent, by je olał zupełnie, a zwłaszcza Asus, który ma gorsze wsparcie dla aktualnych sprzętów.
O jak starym sprzęcie mowa: https://en.wikipedia.org/wiki/Sound_Blaster_X-Fi

Przez parenaście dni po tym jak windows10 postanowił zmienić zupełnie sterowniki, Creative nie wypuścił sterowników pod build 1903 i ludzie zaczęli panikować, że im dźwiękówka nie działa (wystarczyło cofnąć update i poczekać). Aktualnie sterowniki są, trochę okrojone, ale są. Wystarczy wgrać nowe oficjalne sterowniki, a później dograć resztę, czyli Volume Panel ze sterowników PAX i wszystko gra i huczy. Nie mając Volume Panel brakuje jedynie: ustawień THX i equalisera, cała reszta jest. Najnowsze karty Creative mają wydawane sterowniki na bierząco i nie ma z nimi problemów, problem był jedynie z tymi starociami i to problem rozdmuchany.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba wygrzebać X-Fi z pwinicy.   Ja tam ogólnie na Sound Blastery nie narzekam. Sam mam dobre wspomnienia z tymi kartami.  Mało to gier się ograło z legendarnym EAX. Filmy puszczane w stereo na kolumnach. Nie było mi potrzebne wtedy żadne Dolby Atmos. Teraz pozostało mi to w przypadku laptopa chyba że polecisz coś  zewnętrznego pod USB warrtego uwagi. Podpiałbym pod nie moje Z-5500 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Rozkminiałem jedynie karty wewnętrzne, więc z USB ci nie pomogę. To co widziałem pod USB to zawsze na coś narzekali. Zachwalali, że jak pięknie gra, ale albo się rozłącza albo psuje na potęgę albo jeszcze musi rozgrzać 10minut żeby w ogóle zadziałać. To były te polecane w cenie poniżej 300zł. Droższych nawet nie oglądałem. Szukałem 5.1 analog, więc dużo tych zewnętrznych odpadało na starcie, bo były jedynie stereo.


Osobiście poszukałbym pod USB też czegoś od sound blastera.
Zastanawiałem się nad:
allegro.pl/oferta/sound-blaster-x-fi-surround-5-1-pro-na-usb-pilot-6344505258
https://allegro.pl/oferta/karta-dzwiekowa-soundblaster-sbx-sb1095-8766820060
Wolałem pod PCIe, ale nie przypominam sobie bym coś złego o niej znalazł.

https://allegro.pl/oferta/outlet-karta-dzwiekowa-creative-sound-blaster-x-g5-8769869975

 

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Osobiście nie sądzę, by były jakkolwiek słyszalne różnicę z przejściówką czy bez. Byle nie było to jakieś zupełnie tanie klejone chińskie badziewie, bo wtedy róznica może być. Na upartego można przelutować wtyczkę.

AE-5 jest z 2017r., a ZxR z 2013.
AE-5 jest tańszy.
AE-5 wspiera dźwięk 32bit, a ZxR 24bit,
AE-5 ma lepsze ekranowanie EMI
Zaletą ZxR mogą być lepsze parametry na papierze i wymienne opAmpy  ale czy będziesz je wymieniał?

To takie przycięte to link do reddita.

Osobiście nawet jeśli byłyby w tej samej cenie wziałbym AE-5. Tylko dlatego, że ma lepsze ekranowanie EMI(głównie dlatego), nowsza, 32 bity no i paradoksalnie ludzie twierdzą, że lepszy dźwięk jest na AE-5. Czego nie weźmiesz będzie dobrze.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...