Skocz do zawartości
Krzysztof2019

Jaki RAM do Intel Core i3-9100F

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz te ramy to mogą być .

Ja jeszcze nie kupiłeś to szukaj wersji 2 666 mhz np. Patriot Viper Elite Gray 2x8GB DDR4 2666 mhz CL16 za 259 zł , chyba że chcesz w kolorze czerwonym to z tych tańszych Crucial Balitsix Sport SR RED 2x8GB 2666 mhz CL16 , Corsair Vengeance LPX Red w tej wersji są o prawie ~75 droższe niż Crucial .

Ew. jakieś 3000 mhz CL15 / CL16 , na tej płycie ruszą na max. 2 666 mhz ale może niższe CL będzie .

ww. Corsairy w wersji 3 000 mhz CL15 kosztują 319 zł .

Ceny z x-kom.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, reyden napisał:

Jak masz te ramy to mogą być .

na pewno ta i3 wspiera 2666? bo coś mi się wydaje że tylko 2400 [wtedy szukaj takich z jak najniższym CL] 

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-value-ddr4-8-gb-2400mhz-cl15-f4-2400c15d-8gnt-779758/

143zł

 

pomyśl nad 16GB bo to teraz standard

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-fortis-ddr4-16-gb-2400mhz-cl15-f4-2400c15d-16gft-1142004/

266zł

 

{widzę ze to budżetowiec więc  nawet 2133 cl15 też wystarczą a w miarę tanie powinieneś gdzieś znaleźć}

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, tesel napisał:

na pewno ta i3 wspiera 2666? bo coś mi się wydaje że tylko 2400 [wtedy szukaj takich z jak najniższym CL] 

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-value-ddr4-8-gb-2400mhz-cl15-f4-2400c15d-8gnt-779758/

143zł

 

pomyśl nad 16GB bo to teraz standard

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-fortis-ddr4-16-gb-2400mhz-cl15-f4-2400c15d-16gft-1142004/

266zł

 

{widzę ze to budżetowiec więc  nawet 2133 cl15 też wystarczą a w miarę tanie powinieneś gdzieś znaleźć}

Chodzi o rozbudowę obecnego komputera na nieco lepszy. Nie chciałem wchodzić w  Ryzena a jedynie zmienić obecny zestaw z dwurdzeniowego  Intela na czterordzeniowy z pamięcią 8 GB, to mi w zupełności wystarczy. Zamówiłem więc części w X-kom  z pamięciami 2666. Przy odbiorze  zamówionych części okazało się jednak, że ten procesor i3 wspiera jedynie kości 2400  i zaproponowano mi ostatecznie  zestaw, jaki przedstawiam powyżej tj. z kośćmi 2400. Jaka jest prawda, czy te 2400 będą wspólpracować w tym zestawie nie mam pojęcia ?  Spotkałem się bowiem na tym Portalu z gotowym zestawem PC w którym do tego procesora proponuje się pamięci  2666 co wydaje mi się w zaistniałej sytuacji niedorzeczne i wprowadzające ludzi w błąd. Stąd moje pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak procek nie blokuje ramu to wszystko zależy wtedy od płyty .

Swego czasu tak było że Celeron / Pentium mogły pracować tylko z ramem 1 333 mhz , 1600 i wyżej działało na I3/I5/I7 ( tzn. działało na 1600+ mhz bo zadziałać zadziała ale zwolni ) .

Jak i I3 nie będzie blokował ramu to na 2 666 mhz pójdzie , 2 800 mhz i szybsze zwolnią .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, reyden napisał:

Jak procek nie blokuje ramu to wszystko zależy wtedy od płyty .

Swego czasu tak było że Celeron / Pentium mogły pracować tylko z ramem 1 333 mhz , 1600 i wyżej działało na I3/I5/I7 ( tzn. działało na 1600+ mhz bo zadziałać zadziała ale zwolni ) .

Jak i I3 nie będzie blokował ramu to na 2 666 mhz pójdzie , 2 800 mhz i szybsze zwolnią .

Z informacji pracownika sklepu stacjonarnego wynika, że procesor obsługuje pamięci jedynie do 2400 mhz. Co do płyty to ta obsługuje do 2666 mhz. Tak też wynika ze specyfikacji obu podzespołów. Zamówiłem więc na środę 18 grudnia powyższy zestaw, ale straciłem nieco zaufanie do jego poprawności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysztof2019 napisał:

 Spotkałem się bowiem na tym Portalu z gotowym zestawem PC w którym do tego procesora proponuje się pamięci  2666 co wydaje mi się w zaistniałej sytuacji niedorzeczne i wprowadzające ludzi w błąd. Stąd moje pytanie :)

bo te 2666 mogły być tańsze niż 2400 [i tak zwolnią do 2400 albo można je puścić na 2400 ale z niższym cl ] 

https://www.x-kom.pl/p/272411-pamiec-ram-ddr4-corsair-8gb-2400mhz-vengeance-lpx-red-cl14-2x4gb.html

 CL 14 takie za  175zł mogli zaproponować a nie z CL 16!

lub

https://www.x-kom.pl/p/332699-pamiec-ram-ddr4-patriot-8gb-2400mhz-viper-elite-red-cl15-2x4gb.html

za 149zł

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tesel napisał:

bo te 2666 mogły być tańsze niż 2400 [i tak zwolnią do 2400 albo można je puścić na 2400 ale z niższym cl ] 

https://www.x-kom.pl/p/272411-pamiec-ram-ddr4-corsair-8gb-2400mhz-vengeance-lpx-red-cl14-2x4gb.html

 CL 14 takie za  175zł mogli zaproponować a nie z CL 16!

lub

https://www.x-kom.pl/p/332699-pamiec-ram-ddr4-patriot-8gb-2400mhz-viper-elite-red-cl15-2x4gb.html

za 149zł

Też tak sądziłem, że pamięci zwolnią lecz zapewniono mnie, że nie ma takiej opcji i komputer będzie się restartował i coś tam jeszcze. Po za tym nie mam pojęcia dlaczego zaproponowano mi jak raz pamięci z opóźnieniem CL 16, ale obiecano mi zniżkę  na procesor i płytę więc na propozycję zestawu w takiej formie przystałem. Myślę, że proponowanie pamięci  RAM powyżej 2400 mhz w zestawie z procesorem  i3-9100F to jednak nieporozumienie i nie powinno się  czegoś takiego sugerować. Gdyby nie czujność pracownika  x-kom zapewne nabyłbym RAM   2 666 i miałbym problem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysztof2019 napisał:

 Gdyby nie czujność pracownika  x-kom zapewne nabyłbym RAM   2 666 i miałbym problem.

niesądzę

poza tym jeżeli sprzedał ci ram droższy niż te co podałem to okazał się cwanym sprzedawcą a ciebie naciągnął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tesel napisał:

niesądzę

poza tym jeżeli sprzedał ci ram droższy niż te co podałem to okazał się cwanym sprzedawcą a ciebie naciągnął

Skoro otrzymałem zniżkę na procesor i płytę główną,  która rekompensuje  w całości  różnicę w cenie pamięci,  to o jakim cwaniactwie mowa, bo nie rozumiem ?  Tym niemniej wielkie dzięki za  szybkie odpowiedzi i pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet, gdyby RAM 2666mhz zwolnił do 2400mhz, to w biosie płyty można obniżyć CL do jak najniższej wartości.

Im niższy CL, tym szybsze pamięci, ale tragedii nie ma, na spokojnie będziesz sobie mógł korzystać z zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leven napisał:

Nawet, gdyby RAM 2666mhz zwolnił do 2400mhz, to w biosie płyty można obniżyć CL do jak najniższej wartości.

Im niższy CL, tym szybsze pamięci, ale tragedii nie ma, na spokojnie będziesz sobie mógł korzystać z zestawu.

Też tak myślę tym bardziej, że dostałem rekompensującą straty w różnicy cen pamięci zniżkę :) Cenowo mi wychodzi dokładnie to samo co z pamięcią 2 666 mhz 2 x 4GB.  Planuję jeszcze do zestawu dokupić kartę RX560 RADEON 2 GB, powinno wystarczyć do gier które do tej pory chodziły na starym zestawie, w zasadzie bez problemowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Krzysztof2019 napisał:

Skoro otrzymałem zniżkę na procesor i płytę główną,  która rekompensuje  w całości  różnicę w cenie pamięci,  to o jakim cwaniactwie mowa, bo nie rozumiem ?  

zniżkę byś pewnie i tak dostał - jest taki wątek na forum - piszesz co chcesz kupić i dostajesz od nich info z ofertą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wymieniony zestaw i wszystko śmiga bez problemowo wraz z kartą ASUS Radeon RX 560 AREZ EVO OC 2GB GDDR5. Pamięci dało się przestawić na CL 13. Jeszcze raz podziękowania za okazaną pomoc i wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

Edytowane przez Krzysztof2019

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...