Skocz do zawartości
CriXu

Problem z kartą graficzna RTX 2080 Super

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam dziwny problem z kartą graficzną, otóż męczę ją wszelkimi możliwymi testami z ustawieniami na maxa takimi programami jak:

FurMark

OCCT

Heaven

3DMark

 

Maksymalne temperatury jakie osiąga pod obciążeniem to 66 stopni (tyle ile moja poprzednia w spoczynku) i przechodzi wszystkie testy raczej bezproblemowo aczkolwiek raz na 3DMark mi się zawiesił komp (wyłączył się monitor).

 

Problem jednak mam z RDR2, odpalam grę która zawiesza się po 3min jeszcze na wstępnym filmiku a 5sek wcześniej rzuci jednym artefaktem no i objawia się to wyłączeniem monitora. Jednak nie to mnie martwi tylko hałas jaki zaczyna wydobywać się z karty graficznej jak tak by jakaś cewka zaczęła chodzić jak wiatrak (piszczy czy charczy). Przy zwykłych testach tego nie słychać, może delikatnie (albo wcale) aczkolwiek nie tak jak w grze bo w grze to nap. jakby miała zaraz eksplodować.

 

Czy powinienem jeszcze czymś przetestować kartę graficzną? jakimś innym programem? który jeszcze bardziej obciąży grafe?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta na gwarancję rdr2 to mocno obciążające gra bardziej niż wiedźmin jak wysiada to grafika do wymiany... Są gry które niewiele wymagają dlatego działają

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Jeśli robiłeś OC to wina OC, jeśli ustawienia stock no to gwarancja. Możesz na próbę obniżyć taktowanie rdzenia i pamięci w MSI Afterburner, ale to bardziej z ciekawości.

Wnioskując po dziwnych dźwiękach no to reklamuj korzystając z rękojmi i nie daj sobie wcisnąć reklamacji na zasadach gwarancji.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Nemayu napisał:

Jeśli robiłeś OC to wina OC, jeśli ustawienia stock no to gwarancja. Możesz na próbę obniżyć taktowanie rdzenia i pamięci w MSI Afterburner, ale to bardziej z ciekawości.

Wnioskując po dziwnych dźwiękach no to reklamuj korzystając z rękojmi i nie daj sobie wcisnąć reklamacji na zasadach gwarancji.

żadnego OC jeszcze nie robiłem, przeinstaluje jeszcze może sterowniki i pobawię się zanim zareklamuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnego OC jeszcze nie robiłem, przeinstaluje jeszcze może sterowniki i pobawię się zanim zareklamuje.
Sproboj i zobacz czy dobrze masz podpięte napięcie do karty

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, R3jn napisał:

Sproboj i zobacz czy dobrze masz podpięte napięcie do karty

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

wszystko podłączone dobrze. Przeinstalowałem sterowniki karty graficznej i zmieleniem ustawienia w RDR2 wszystkie na ultra i najlepsze co się dało i gra ruszyła, udało mi się godzinę pograć i znowu monitor się wyłączyć po przejściu chaptera.

 

Teraz zrobiłem małe OC karty na 1950rdzen i 15702pamieci (bez napiec) i testy wszystkie przechodzi wiec zobaczymy co w grze.

PS. nie do końca wiem na ile mogę sobie pozwolić podkręcić kartę bo nie mogę znaleźć na necie jak się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Jak karta jest niestabilna to się robi undervolting, ale to jak nie masz gwarancji.
OC nie pomoże.

No chyba, że chcesz poużywać póki działa to też możesz zrobić undervolting, a jak znajdziesz ciekawszą w tej samej cenie jak już ceny spadną to rękojmia i zwrot pieniędzy. Z jednej strony nieetyczne, ale z drugiej strony tyle co się teraz sprzętu DOA sprzedaje to może tak właśnie trzeba? #wońcebulimotzno.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, R3jn napisał:

Oddajesz kartę rękojmi i tyle po co kombinować kupiłeś nowa kartę i ma działać ciebie to nie interesuje niech się sklep martwi

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

nie mam rękojmi, mogę zareklamować tylko z tytułu gwarancji producenta i martwi mnie to ze jak zwykle będą problemy bo stwierdzą ze wszystko gra z karta a ja będę bez niej przez miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Jeśli brałeś na firmę no to trudno.
Żeby się zabezpieczyć możesz zanieść kartę do ekspertyzy i z tą ekspertyzą wysłać na gwarancję, ale jak wolisz odzyskać pieniądzę za ekspertyzę to chyba lepiej za pierwszym razem wysłać bez, za pierwszym razem ci odmówią to przy drugim wysyłasz z ekspertyzą i wtedy ci muszą zwrócić za ekspertyzę. Chyba. Musisz doczytać.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2019 o 23:04, Nemayu napisał:

Jeśli brałeś na firmę no to trudno.
Żeby się zabezpieczyć możesz zanieść kartę do ekspertyzy i z tą ekspertyzą wysłać na gwarancję, ale jak wolisz odzyskać pieniądzę za ekspertyzę to chyba lepiej za pierwszym razem wysłać bez, za pierwszym razem ci odmówią to przy drugim wysyłasz z ekspertyzą i wtedy ci muszą zwrócić za ekspertyzę. Chyba. Musisz doczytać.

dzięki bardzo poszło na gwarancje. Prawdopodobnie będzie wymiana, czekam na decyzje.pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...