Skocz do zawartości
RainingTacco

Najtańszy wzmacniacz do słuchawek?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest dla mnie ważne jaki to będzie format tego wzmacniacza, czy jako karta rozszerzeń PCI/PCIE, czy podłączany pod USB, wolnostojący itp. Może mieć w sobie DAC, może być tzw. kartą dźwiękowa itp. Lepiej to napędzi słuchawki niż taka zwykła integra [alc 887/892] w najtańszym mobo[gigabyte b85m-d3h] za 300zł? Bo jak dla mnie trochę za cicho grają[sennheisery hd201].

Edytowane przez RainingTacco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 FX-AUDIO DAC-X6 DAC USB(można kupić za 325 z wysyłką na Allegro) lub drożej UDIOTRAK PRODIGY CUBE USB DAC(na Alegro 379 z darmową dostawą).Ja mam  FX-AUDIO DAC-X6 DAC USB i dla mnie był to strzał w dziesiątkę.Można też taniej kupić FX-Audio DAC-X3)210 złotych z dostawą coś tak na Allegro)).Myślałem nad nim ale wyszło mi na to że na Alliexpress warto dać 250 złotych za  FX-AUDIO DAC-X6 DAC.Teraz to raczej nieaktualne taki dell.Z kart na PCI tylko Asus Xonar DX/D1 z tych dostępnych.250-300 złotych?To tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX-Audio DAC-X3 kosztuje na Allegro do 210 złych z wysyłką.Nie znam nic lepszego w tej cenie.A coś musi napędzić dobre słuchawki.Cudów nie ma :-)

Chcesz taniej to poszukaj na rynku wtórnym Creative X-Fi Gamer SB0730.Zależnie od stanu i dodatków do karty to koszt 50-100 złotych.

Jest jeszcze coś takiego ale czy to jest lepsze niż dobra integra to nie wiem.Różnica między dobrym DAC i taką zew kartą nie bierze się znikąd  :-)

 

https://allegro.pl/oferta/karta-dzwiekowa-usb-creative-sound-blaster-play-3-8497499283

 

Abo ta tylko trochę drożej:

https://allegro.pl/oferta/karta-dzwiekowa-creative-sound-blasterx-g1-8526439209

 

 

Albo to.Zdecydowanie pod gry:

 

https://allegro.pl/oferta/a4tech-bloody-g480-karta-dzwiekowa-kontroler-7698477647

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Kronan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pendrivowe creativy w sumie mogą być, DAC jakości podobnej do integry, więc ani nie pogorszy ani nie polepszy odsłuchu, ale przynajmniej dostanę lepsze wzmocnienie niż to co jest na integrze. Co ciekawe te sennki hd201 z impedancją 32 ohm grają ciszej! niż audio technica ath t500 z impedancją 140 ohm. Nie wiem jakim cudem, może ktoś światlejszy wyjaśni? xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Używka pod PCIe SoundBlaster X-fi Titanium SB0880(~150zł), a jak nie zależy ci na tym żeby wpiąć później do nowej płyty to pod PCI SoundBlaster X-Fi ExtremeGamer SB0730 (~40zł). Obie grają tak samo, niby czymś się tam różnią, ale używałem obu i bez różnicy.

Audigy i inncyh dupereli nie bierz. Te dwie lub ewentualnie jeszcze Sound Blaster Platinum SB0460 lub XtremeMusic SB0460 obie pod PCI, ale wołają za nie za dużo, nawet i więcej niż za Titanium, która jest lepsza.

Bierz tylko te z czarnym chipem lub z radiatorem, koniecznie bez srebrnego logo X-fi Fidelity czy jakoś tak- te to są OEMy Della i może być problem ze sterownikami.

Te Fatal1ty niby lepsze(mają inną ostatnią cyfrę modelu, np. SB0886, a te pod PCI rozpoznaje się po dodatkowej kości pamięci i ewentualnie złączu do dodatkowego panelu 5,25" lub diodzie led w rogu), ale mają jedynie więcej pamięci, która obecnie i tak nie działa, bo Windows wywalił bezpośrednie wsparcie sterowników dźwięku i wszystko teraz robione jest softwar'owo przez procka i pamięć RAM na płycie głównej. Można kupić, ale nie ma po co dopłacać.

Jest jeszcze TitaniumHD, ale w absurdalnej cenie.

Na win10 pobierasz stery ze strony creative instalujesz pierwsze, a później stery PAX z których instalujesz jedynie volume panel.
https://www.hardwareheaven.com/community/threads/pax-master-pcie-titanium-suite-driver-hd-full-2015-v1-15.230601/
Te są pod PCIe, a pod PCI nawet nie szukałem, ale są na tym samym forum. Robert McClelland to twórca sterów PAX i pobieraj te wrzucone przez niego.

Jeśli masz win7 to wszystko ciągniesz z oficjalnej strony Creative, włącznie z volume panelem.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...