Skocz do zawartości
yag12

Zestaw do oceny 2500 zł, zastosowania domowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na początku przyszłego roku chcę zakupić nową jednostkę centralną, mój monitor to iiyama prolite x2483hsu.

Komputer ma służyć do internetu (youtube), do oglądania filmów (w wysokiej jakości) i do słuchania muzyki a z gier tylko heroes 3 i Prey z 2006 roku.

Ma to być zwykły komputer z windowsem do domowych zastosowań, będą do niego podłączączone kolumny aktywne Presonus i interfejs behringer umc22.

Polecono mi (jestem laikiem) taki zestaw:

https://proline.pl/?fn=koszyk&odbior=online

Proszę o ocenę, wskazówki.

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszyk jest pusty , zrób screena i daj na forum albo ręcznie przepisz podzespoły .

Skoro z gier będzie tylko HoMM 3 i Prey to nie ma sensu inwestować w mocne CPU/GPU - Pentium Gold / Athlon 200GE czy Athlon 3000GE + iGPU wystarczą , od biedy zamiast integry to coś pokroju GTX1050Ti / GTX1650 / RX560 .

Do tego płyta z dobrym kodekiem audio albo dobra karta dzwiękowa ( montowana w slocie PCI-E )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor AMD Ryzen 5 3400G AM4

MSI B450M MORTAR MAX AM4

Chłodzenie procesora SilentiumPC Grandis 2 XE1436

Pamięć Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4-3000 CL15 BLS2K8G4D30AESBK

Crucial SSD MX500 500GB 2.5'' SATA3 7mm CT500MX500SSD1

Zasilacz Seasonic FOCUS Plus Gold 550 (SSR-550FX) 80Plus Gold 550W

Obudowa SilentiumPC Signum SG1 TG Pure Black (SPC230)

To nie ma być komputer tylko do muzyki, to ma być taki komp co to potrafi w miarę wszystko oprócz gier i jest w miarę cichy i żeby wytrzymał z kilka lat.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R5 3400G to trochę na wyrost do tych zastosowań .

Chłodzenie też przesada , jak chcesz mieć ciszę to bierz Ferę lub coś podobnego za ~100 zł .

Starczy 2-rdzeniowy Athlon 3000G .

SSD można dać większy jak będzie taka potrzeba .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

550w zasilacz ma sens jedynie jeśli w niedługim czasie planujesz rozbudowę o GPU. 400w z certyfikatem gold w zupełności wystarczy. A za różnicę w cenie dodaj ze dwa dobre wiatraki noctuy albo be quiet do przewietrzania obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądzę, że ten sprzęt jest na wyrost.

to co proponujecie jako gotowy zestaw z procesorem Athlon 3000G, jaka płyta główna, zasilacz, pamięć, no wszystko itd, bo jestem laikiem, nie będę raczej w kompie grzebał (ewentualne prace z kompem będę robił w sklepie komputerowym u znajomego).

ważne, żeby komputer potrafił równocześnie działać z przeglądarką, programem p2p, muzyką w tle i podobnymi programami. żeby nie wył i miał zapas.

 

Edytowane przez yag12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 psu to jednak warto kupić 650 na przyszłość

2 ale poszedł bym w więcej rdzeni cpu i do tego dedykowaną kartę graficzną nawet starą i mało wydajną, w każdym bądź razie absolutne minimum to 4 jajka ale jak chcesz zestaw na dłużej to jednak poniżej 6 bym nie schodził

3 buda trochę wąska minimum to obecnie 170mm na chłodzenie cpu jeśli myślisz o arternatywnym chłodzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dotychczas korzystam z takiego zestawu:

  Windows 7 Home Premium 64-bit SP1, Intel Pentium G860 @ 3.00GHz 52 °C, 32nm Technology
  4,00GB Single-Channel DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24),  ASRock P67 Pro3 (CPUSocket) 36 °C, 
  iiyama  X2483/2481 (1920x1080@60Hz),  512MB NVIDIA GeForce 210 (Undefined) 49 °C
  465GB Seagate ST500DM002-1BD142 ATA Device (SATA ) 35 °C
  931GB ADATA HD710 USB Device (USB (SATA) ) 32 °C
  Optical Drives
   HL-DT-ST DVDRAM GH24NS95 ATA Device
  Audio
   BEHRINGER USB WDM AUDIO 2.8.40

jest głośny, czasami rzęzi, szczególnie gdy mam odpalone torrenty, chrom, foobara i np film w wysokiej jakości na youtube (np gameplay Dooma 2016). Ale generalnie do moich zastosowań (muzyka, filmy, okazjonalnie zaistalowany był Adobe illustrator) był ok.

polecono mi ten zestaw:

Procesor AMD Ryzen 5 3400G AM4

MSI B450M MORTAR MAX AM4

Chłodzenie procesora SilentiumPC Grandis 2 XE1436

Pamięć Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4-3000 CL15 BLS2K8G4D30AESBK

Crucial SSD MX500 500GB 2.5'' SATA3 7mm CT500MX500SSD1

Zasilacz Seasonic FOCUS Plus Gold 550 (SSR-550FX) 80Plus Gold 550W

Obudowa SilentiumPC Signum SG1 TG Pure Black (SPC230)

Już usłyszałem, że jest za mocny procek, za mocne chłodzenie. Czy możecie coś polecić, ewentualnie zaktualizować propozycję zestawu powyżej.

Kwota 2500zł.

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tesel napisał:

wolałbym normalnego proca + odzielną grafę

ssdeka na m2

zasilacz przesada

ok, tesel, to jaki zestaw proponujesz? mam już monitor iiyama  prolite x2483hsu.

ja dużo słucham muzyki i chciałbym, żeby komputer był w miarę cichy, cały rok i pod jakimś tam obciążeniem, nawet w upały!

żeby nie trzeba było w nim grzebać (w bebechach) oraz w ustawieniach płyt głównych, bawienie się w oc odpada, bo ostatnio składałem kompa 10 lat temu z marnym skutkiem. kompa (może) będzie mi składał znajomy w sklepie komp, więc może być też cały zestaw w proline czy gdzie tam.

w miarę cichy, na kilka lat, bezproblemowy. 2500 zł

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzęzi Tobie prawdopodobnie dysk bo masz tylko 4gb ramu i dysk tależowy. Dołożenie kolejnych 4, plus dysk SSD i komputer trochę przyśpieszy i przestanie rzęzić, plus wymiana wentylatorów w komputerze na nowe  - skoro "generalnie Tobie to wystarcza ten komputer"

Jak chcesz iść w nowe, bo chcesz, to nie wymieniaj na proponowanego athlona 3000 - bo zamiana z pentium G860 trochę nie ma sensu. 2 rdzenie wymienisz na 2 trochę tylko szybsze.

Z jakichś tam benchmarków, pi razy oko, grafika w ryzenie 3200G to 10x to co masz (geforce 210) , 3400G to 18x to co masz. Jak Tobie wystarcza do grania obecna to bierz ryzena 3200G - grafika hohoho... i będziesz miał w cpu 4 szybsze rdzenie zamiast obecnie posiadanych i "generalnie wystarczających" 2. 3400G jest 200 pln droższy i raczej Tobie nie przydatny (4 dodatkowe wątki i lepsza grafika)

W tym poleconym zestawie zamień ryzena na 3200G. Uparłeś się na tą ciszę więc kup też to chłodzenie  - bo nikt na tym forum nie wie co to znaczy dla Ciebie "w miarę cichy" (klatki w grach porównać łatwo bo się na ekranie wyświetlają, sonometrów nikt w domu raczej nie ma) (zaoszczędzisz 200pln na ryzenie - wydasz na 1 kilogram miedzi i aluminium ;-) ) Chociaż lepiej nie kupuj nic, przetestuj wentylator któtry dostaniesz z cpu i najwyżej sobie w lato dokupisz lepszy.

Zasilacz - za duży, jakiś markowy 400W, niestety "Plus gold" o małej mocy to ze świecą szukać -

be quiet! 400W PURE POWER 11 80+Gold

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam, może ktoś się zainteresuje...

sklecił mi się taki zestaw. ma to sens?

Procesor Intel Core i3-8100, 3.6GHz, 6 MB, BOX (BX80684I38100)
Płyta główna ASRock B365M PRO4
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 (SPC144)
Pamięć Patriot Viper Steel, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL16 (PVS416G300C6K)
Dysk SSD Plextor M9PeGN 256GB PCIe x4 NVMe (PX-256M9PeGN)
Zasilacz be quiet! System Power B9 350W Bulk (BN207)
Obudowa Modecom OBERON PRO SILENT (AT-OBERON-PS-20-000000-0002)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...