Skocz do zawartości
featinwe

Budżetowa obudowa (ale dobra! ;) )

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Złozyłem sobie kompa ( póki co wirtualnie: https://www.x-kom.pl/lista/byu4w3gxc ) i doszedłem do wniosku, że muszę poszukac jakiś oszczędności - padło na budę... szukam czegoś do max 200zł, najlepiej poniżej.

Waham się między SPC Signum SG1 (TG), SPC Regnum RG4 (TG) a Corsair Carbide Series Spec-04 (ładny jest...). Co byście doradzili? może jeszcze jakis inny model? wyłamywane śledzie mi nie straszne ;) nie oczekuję dużo, ma być przede wszystkim przewiwnie i czysto w środku - pod tym względem najlepiej wypada chyba Regnum bo ma 3 wentylatory w zestawie (!!) i sporo filtrów. Może jest coś co pominąłem? Corsair chyba najładniejszy z nich wszystkich (spodobał mi się jak go zobadczyłem w najnowszym filmiku LTT gdzie żony Linusa i Bitwita składały kompa :D ) ale wydaje się małą i względnie ciasną obudową zwłaszcza w porównaniu z Regnum.

A może źle myslę i powinienem do takiego zestawu wziąć porządniejszego i dopłacić ze stówkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair Carbide Series Spec-04  wygląda ale ofiltrowania pełnego nie ma.Miałem inną obudowę od Corsaira z podobnym defektem i nie polecam.Mam teraz Gladius TG i filtr na topie wyłapuje 3/4 kurzu.Brałbym  SPC Regnum RG4 bo w tej kasie Corsair nie oferuje nie wiem jakiej jakości lepszej od Silentium.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam SPC właśnie i te filtry przeciwkurzowe to super sprawa (jakie by nie były - z prodzu mam gąbkę...). Nie rozumiem czemu producenci ich nie stosują wszędzie, przecież to niemal żaden koszt.

A jak twoim zdaniem wygląda Regnum vs Signum? ta druga ma nieco nowocześniejszy wygląd, z przodu jednak nie ma właściwie filtra tylko siatkę (filtry są jedynie po bokach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł w pełne ofiltrowanie więc Regnum bym wybrał.Zwyczajnie widzę po moim Gladiusie,który jest w pełni ofitrowany,że tego kurzu na filtrach jest dużo więc są skuteczne.A w obudowie jest mniej do czyszczenia zdecydowanie.Wygoda przede wszystkim.Po poprzedniej obudowie od Corsaira to po prostu inny lvl banalnego w sumie czyszczenia wnętrza PC :-)

Też nie wiem czemu taki Corsair oszczędza na ofiltrowaniu swoich obudów PC :-).

 

Edytowane przez Kronan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak ktoś sobie wyobraża kiedy kurz,i w jakiej ilości, w środku obudowy to dla niego problem.Jak często chce z tego powodu czyść jego wnętrze.I ile chce mieć przy tym pracy.Ja twierdzę ze swojego doświadczenia że tego kurzu mam mniej i dodatkowo,nie każdy napiszę o tej sprawie,wyraźnie zmniejsza nie tylko ilość kurzu ale też sposób w jaki się osadza.Nie zapominajmy też że dwa wentylatory z przodu obudowa spor tego kurzy zasysają a bez filtrów będą go zasysały więcej.Nie potwierdzam problemów z dostępem powietrza do wnętrza obudowy.Mam dwa 140 mm wentylatory z przodu.Mój GTX 1060 Jet Strem w stresie ma 60 stopni.Procek nawet mniej osiąga.Na procku mam Fortisa ze 140 mm.Nie widzę gdzie filtr z przodu obudowy ogranicza mi dostęp i przepływ powietrza w obudowie.Z drugiej strony są obudowy z dwoma wąskimi otworami i pełnym panelem z przodu.Raczej obawiałbym się takiej obudowy.Pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...