Skocz do zawartości
Giek

Skaner vs. urządzenie wielofukncyjne

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest duża różnica w jakości skanowania pomiędzy tanim skanerem (powiedzmy tak w okolicach 150 zł) a skanerem w urządzeniu wielofunkcyjnym? Bo nie wiem czy kupić urządzenie wielofunkcyjne i mieć wszystko w jednym czy lepiej drukarkę i skaner osobno. Te tanie skanery są zasilane z USB tak że może leżeć w szafie a jakbym chciał coś zeskanować to raz dwa można go podłączyć. Ktoś przerabiał takie dylematy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od marki i budżetu główne różnice to załączony soft i sterowniki które przy urządzeniach wielofunkcyjnych zwłaszcza od hp potrafią być gigantyczne w stosunku do możliwości jakie dają, tylko jak już mówimy o urządzeniach wielofunkcyjnych to mam na myśli laserówki bo przy atramencie jak drukarka padnie to będziesz trzymał całego kloca tylko dla skanera a w laserówkach to znowu dochodzi kwestia ceny bo jak kupisz tania to na toner nie zarobisz a jak chcesz mieć tani toner to musisz wydać z 1,5k...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że skaner przy uruchamianiu nie zużywa tuszu, urządzenie wielofunkcyjne owszem(przynajmniej Canon) odpalasz dla skanera i już słyszysz jak głowica drukarki mieli.

Dochodzi do sytuacji że nic nie wydrukowałeś a woła o nowe tusze, jak walnie głowica, albo część od drukarki zgłosi błąd to masz przej... bo ani nie wydrukujesz, ani nic nie zeskanujesz. Musisz usunąć błąd i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim spójrz na rozdzielczość. Jak się zastanawiasz nad jakimiś modelami - wrzuć linki, zobaczymy, co to i czy warto. 

Ja osobiście jestem przeciwny skanerom podstawowym. Chyba, że mówimy o czymś biurowym z podajnikiem i skanowaniem seryjnym. Aby zeskanować stronę, dwie trzy... wystarczy smartfon (każdy ma w kieszeni) i aplikacja (są darmowe na Android i iOS). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widzę że najzwyklejszy skaner ma lepsze rozdzielczości niż skanery w urządzeniach wielofunkcyjnych. Te z urządzeń wielofunkcyjnych nadają się bardziej do skanowania dokumentów a ja bardziej był chciał taki do zeskanowania fotografii. Pewnie ta niższa rozdzielczość by wystarczyła do FB ale przy wyświetleniu na jakimś dużym tv byłoby widać słabą jakość. Chyba kupię jakiś używany skaner, określany jako powystawowy. Ceny z tego co widzę 100-150 zł. Dają jakąś gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...