Skocz do zawartości
jxzph

Upgrade komputera budżet około 700zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatnio grając w rusta przeraziłem się spadkiem wydajności swojego komputera, pomyślałem więc o jakimś upgradzie, sam za bardzo się nie znam co można kupić żeby wyszło jak najlepiej więc pisze tutaj. Budżet to około 700zł ewentualnie dałbym radę go zwiększyć lekko. Częsci używane wchodzą w grę co jest raczej nieuniknione w tym budżecie.

Specyfikacja aktualna:

-I5 3330 

-8gb ramu 

-Płyta główna Asrock b75 pro3

- Karta graficzna Radeon R9 280x

-Zasilacz to jakiś Corsair 450w

 

Wąskim gardłem w tym wszystkim jest raczej procesor którego zużycie podczas gry wynosi 90/93% Więc go chciałbym właśnie zmienić tylko nie mam pojęcia na jaki, fajnie by było jakby płyta główna mogła zostać. Z góry dzięki za wszystkie rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy sam i7 3770

pomyślałbym nad ramem : dokupić 2 takie same kości jak masz albo sprzedać to co masz i kupić 2x8GB 1600Mhz [z niskim cl - najlepiej 9]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem nad i7 3770 ale teraz tak się zastanawiam czy nie lepiej dozbierać i kupić ryzena 5 1600 nową płyte głowną i ramy wtedy zawsze jak wydajność będzie za mała to sobie bym mógł go zmienić na ryzena 3600 myślicie że warto?

Edytowane przez jxzph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej zastanowiłbym się nad zbieraniem na nowy zestaw na am4 z cpu minimum 4 jajowym nawet na igpu na początek jak potem dołożysz dedykował kartę będzie chodzić znacznie dłużej tyle że to nie ten budżet sensowny zestaw to jakies 1.5k ale to napewno zakup bardziej przyszłościowy ale skoro rozważasz zwiększenie budżetu powiedzmy do 1k to już taki zestaw za 1.5 z gwarancją na podzespoły głupim pomysłem nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...