Skocz do zawartości
Matek1337

Upgrade PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie bardzo się na tym znam, więc mam nadzieje, że ktoś mi tutaj pomoże:

procesor: Procesor Intel Core i5-6500, 3.2GHz, 6 MB, BOX

dysk ssd: 256 gb patriotu

karta graficzna: GTX 650

płyta główna: Płyta główna ASRock B150M PRO4S, B150, DualDDR4-2133, SATA3, HDMI, DVI, mATX (B150M PRO4S)

ram: 2x Pamięć Kingston HyperX, DDR4, 4 GB,2133MHz, CL14 (HX421C14FBK2/8)

 

No i teraz moje pytanie co za grafikę teraz kupić do tego zestawu? Wiem, że GTX 1660 jest za mocny do tego procesora, ale czy jest sens teraz go kupić a za rok wymienić procesor? Czy może pójść w podzespoły AMD? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do AMD ryzen to musiałbyś jeszcze wymienić RAM, twoje 2133 megaherce to by był hamulec dla nowej platformy AMD. Jeśli chodzi o twój zestaw to kupienie GTX 1660 ma sens gdy zamierzasz grać na wysokich ustawieniach graficznych, lub masz monitor  minimum 1440p. 

 Zmiana CPU na I7 z uwagi na  4/8 miałaby sens gdybyś chciał grać w te gry w powyżej 100 FPS.  Jeśli masz monitor 120 herców lub wyżej to wymiana CPU miałaby sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, barwniak napisał:

Do AMD ryzen to musiałbyś jeszcze wymienić RAM, twoje 2133 megaherce to by był hamulec dla nowej platformy AMD. Jeśli chodzi o twój zestaw to kupienie GTX 1660 ma sens gdy zamierzasz grać na wysokich ustawieniach graficznych, lub masz monitor  minimum 1440p. 

 Zmiana CPU na I7 z uwagi na  4/8 miałaby sens gdybyś chciał grać w te gry w powyżej 100 FPS.  Jeśli masz monitor 120 herców lub wyżej to wymiana CPU miałaby sens.

Patrząc na aktualne ceny to dużo korzystniej wychodzi wymiana płyty głównej + procesora niż sam upgrade na intela. Mam tylko pytanie jaką płytę główną pod Ryzena brać? RAM'y chciałem dokupić 2 kości po 4GB o wyższym taktowaniu a te dwie 2133 w przeciągu kilku miesięcy zamienić. Myślę, że tak to miałoby sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b450-gaming-plus-max-6142844/

419zł

i jesteś gotowy na ryzeny z serii 3xxx

w tym przypadku możnaby kupić ssdeka na m2 [okolice 500GB za 300zł - duzo wydajniejszego niż to co masz]

 

gry aaa -  to szkoda kasy na gtx 1660 - to nie jest jakaś mocno wydajna karta - kupno nowego proca i płyty oraz ramu [2x8GB 3200Mhz] może niewiele zmienić [jedynie gry lubiące wiele rdzeni coś tam zyskają] 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, tesel napisał:

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b450-gaming-plus-max-6142844/

419zł

i jesteś gotowy na ryzeny z serii 3xxx

w tym przypadku możnaby kupić ssdeka na m2 [okolice 500GB za 300zł - duzo wydajniejszego niż to co masz]

 

gry aaa -  to szkoda kasy na gtx 1660 - to nie jest jakaś mocno wydajna karta - kupno nowego proca i płyty oraz ramu [2x8GB 3200Mhz] może niewiele zmienić [jedynie gry lubiące wiele rdzeni coś tam zyskają] 

aktualnie mam taką grafikę, że i tak muszę ją wymienić a jak mam kupować to chcę coś ze średniej półki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Matek1337 napisał:

aktualnie mam taką grafikę, że i tak muszę ją wymienić a jak mam kupować to chcę coś ze średniej półki

1660 to raczej najniższa część "średniej" półki

żeby nie było że za pół roku będziesz płakał że karta ledwo wystarcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, topdog napisał:

Ciekawe skąd za pół roku pojawią się nowe karty które zamienią dzisiejszy sprzęt w przycisk do papieru.

testy nie kłamią i 1660 szału nie robi - chyba że lubisz grać w starocie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat żeby nie dublować, bo w sumie mam podobną sytuację. Obecnego i5 7500 chciałbym niewielkim kosztem zmienić na coś lepszego. I chodzi mi po głowie R5 1600(AF) lub 2600. Pytanie, czy znajdę jakąś sensowną płytę za 300-350 PLN, w którą kiedyś dało by się wsadzić np 3700 lub coś z kolejnej generacji, jeżeli będzie kompatybilna. Czy nie pchać się w ten przedział cenowy?

Co sądzicie o ASRock B450M Pro4?

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, goral2099 napisał:

Podłącze się pod temat żeby nie dublować, bo w sumie mam podobną sytuację. Obecnego i5 7500 chciałbym niewielkim kosztem zmienić na coś lepszego. I chodzi mi po głowie R5 1600(AF) lub 2600. Pytanie, czy znajdę jakąś sensowną płytę za 300-350 PLN, w którą kiedyś dało by się wsadzić np 3700 lub coś z kolejnej generacji, jeżeli będzie kompatybilna. Czy nie pchać się w ten przedział cenowy?

Co sądzicie o ASRock B450M Pro4?

Zerknij koniecznie na to porównanie. W twoim wypadku jeśli chodziłoby o gry to taka wymiana nie ma sensu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Traktuje to jako wstęp do większej modernizacji przed cyberpunkiem. Przejście na platformę bardziej uniwersalną i przyszłościową. Z tego co widzę w tym teście, to w nowszych tytułach, taki r5 1600 zmiata 7600k.

https://www.youtube.com/watch?v=97sDKvMHd8c

Myślałem o i7 7700, ale za tą cenę to kupię Ryzena, MB i 16GB RAMu. :) Niestety w złym czasie dokonałem poprzedniej zmiany platformy...

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...