Skocz do zawartości
Miczitaro

Karta graficzna do Haswella ~1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ostatnio zacząłem modernizować mój komputer, na pierwszy ogień poszedł procesor który wymieniłem z    I5-4440 na Xeona E3-1245v3 (100 MHz w turbo wolniejszy od I7-4770). Rozdzielczość w jakiej gram to 2560x1080 przy 75 Hz odświeżaniu. Tytuły w jakie głównie gram to League of Legends, Rust raz na jakiś czas Battlefield czy GTA Online. Moja aktualna karta to odblokowany RX460 4GB. Od przyszłej karty oczekuje dość niskiego poboru prądu i długiego (co najmniej dwa lata) wsparcia sterowników, stąd karty RX570/80/90 odrzucam. Pozostaje do wyboru 1650/super, 1660/super/TI, RX 5500XT. Za podstawowym wariantem 1650 przemawia brak dodatkowego zasilania jak w moim RX ale przyrost wydajności byłby symboliczny, 1650 super to podobno nowy król opłacalności ale może lepiej dopłacić do któregoś ze starszych wariantów. Jest jeszcze RX5500XT nie ukrywam że wszystkie moje karty do tej pory to radeony i cenię sobie że firma wspiera przez długi czas jedną architekture a sama karta cenowo wypada między 1650 super a 1660.

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1660 Super będzie sprawdzony i dobry. Celuj w coś Palit'a: 

https://www.x-kom.pl/p/524617-karta-graficzna-nvidia-palit-geforce-gtx-1660-super-gamingpro-6gb-gddr6.html

Albo od Gigabyte: 

https://www.x-kom.pl/p/523945-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gtx-1660-super-gaming-oc-6gb-gddr6.html

 

Edycja. Jaki masz zasilacz? Robisz OC procka? 

Edytowane przez jamonynus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz mam super to 550W Supremo M1 z certyfikatem gold. Co do budżetu to cóż, nie chcę po prostu pakować całej mojej wypłaty z pracy na część etatu w kartę graficzną, myślę że maksymalnie 1100-1200 zł mógłbym wydać. Do kart graficznych z drugiej ręki nie mam zaufania, kupiłem kiedyś używanego R9 290 z olx, karta od osoby prywatnej z dobrym chłodzeniem (Asus) niestety po nieco ponad pół roku grę przerwał swąd spalenizny z upalającej się sekcji zasilania. Szczerze mówiąc jeśli chodzi o RTX-y to zupełnie nie potrzebuję dodatkowych rdzeni do RT, jestem przyzwyczajony do grania w średnich/wysokich detalach. Może warto by było poczekać na RX5600XT o ile pojawiłby się do końca stycznia w sklepach? Co do producentów kart to miałem już dwa modele od Gigabyte i nic złego się z nimi nie działo, Zotac zaś kusi 5 letnią gwarancją.

@Jamonymus OC procka nie zrobię ponieważ ma zablokowany mnożnik, a zabawa BCLK dla ~100 MHz przyrostu kosztem stabilności systemu odpada, jedyne "OC" jakie zastosuje to będzie wymuszenie maksymalnego mnożnika podczas turbo dla wszystkich rdzeni, ram-u mam 8GB (2X4) 1600 MHz CL9, płyta z chipsetem H97

Edytowane przez prosmisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...