Skocz do zawartości
Krzysztof1983

Dwie konfiguracje - co wybrać ? (6k pln)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, będę wdzięczny za pomoc w wyborze pomiędzy dwoma konfiguracjami obecnie mam i2500k i gtx760 także ten tego ;)

Budżet: 6 000,00 z monitorem. Zakup na all*** na raty tym samym wszystko musi być od jednego sprzedawcy. 

Wykorzystam: Samsung 850  Evo.

Przeznaczenie: gry - fps (BF5 Multi, CoD Multi Metro), Wiedżmin do ponownego ogrania, Forza. 

fajnie by było, gdyby była możliwość grania w 1440p. RayTracing nie jest dla mnie priorytetem. 

Zestaw 1:

Proc: Ryzen 7 2700X Box,

Mobo:MSI X470 Gaming Plus Max (ew. AsRock x470 Fatal1ty),

GPU: Asus GF RTX2070 Super Strix Gaming,

Ram: 2x8 Gb Patriot Viper 4 (16CL, 3400 Mhz) lub Corsair Vengeance LPX 16GB 2x8GB 3200MHz DDR4 CL16

Zasilacz: Corsair Tx650M,

buda: Silentium Armis AR7TG. 

Zestaw 2:

Proc: Ryzen 7 3700X Box,

Mobo:MSI X470 Gaming Plus Max (ew. AsRock x470 Fatal1ty),

GPU: Gigabyte Radeon RX 5700 XT GAMING 8G OC

Ram: 2x8 Gb Patriot Viper 4 (16CL, 3400 Mhz) lub Corsair Vengeance LPX 16GB 2x8GB 3200MHz DDR4 CL16

Zasilacz: Corsair Tx650M,

buda: Silentium Armis AR7TG. 

 

W zestawie 1 oszczędzam na procku i dorzucam do grafy. W zestawie drugim dorzucam do proca kosztem karty. 

Monitor: 31,5" AOC Q3279VWFD8 FreeSync 75Hz lub 27'' Philips 275E1S/00 WQHD 75Hz FreeSync. 

Będę wdzięczny za sugestię. Ułatwiając odpowiedź - co ma większy sens - moim zdaniem dołożyć do proca bo karty (pomijając RT) idą łeb w łeb szczególnie w wyższych rozdzielczościach. 

Edytowane przez Krzysztof1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, _nick_ napisał:

To nie jest tak, że 2700X spowolni ci kartę graficzną - pod tym wzlędem nawet do RTX2080Ti wystarczy Ryzen 1600 albo i3-9100. Te procesory nie spowolnią ci karty graficznej - w miejsach graficznych (czyli mocno obciążających grafikę, a procesor nie) nie zobaczysz różnicy między topowym, a średnim procesorem.

Inna sprawa jest w miejscu procesorowym, wtedy będziesz mieć zjazd klatek na sekundę, im słabszy procesor tym większy zjazd. Podczas takich scen wydajność karty graficznej ma małe znacznie (w ekstramalnych przypadkach RTX2060 może mieć wydajność jak RTX2080Ti), a ograniczeniem jest sam procesor, bo przez to, że jest obciążony nawet w 100% nie zdąży "dobrze obsłużyć karty graficzej" i FPS leci w dół.

Podsumowująć - generalnie lepiej mieć dobrą kartę graficzną i średni procesor (dla 90% gier i 95% miejsc w grze*). Ale w miejscach, gdzie ważny jest procesor karta graficzna nie będzie aż tak istotna i wtedy warto mieć mocny procesor, jednak są to na tyle rzadkie sceny, że najczęściej nie stanowi to problemu - zależy w co grasz i jakim graczem jesteś. Jeśli masz np. stałe 60 FPS, a przez procesor przez 3% czasu gry spadnie ci FPS do 30-40 to będzie to problem czy nie?

 

* dane z [gluteus maximus] :D

Pewnie masz rację - nie ukrywam że wypadłem z obiegu i opierałem się o konfiguracje wskazane na YT i ilość klatek.

Z uwagi na fakt, że kolejnego kompa złożę pewnie za kolejne 6-7 lat, potrzebuję coś najbardziej optymalnego na chwilę obecną, o ile takie rozwiązanie w dobie dzisiejszego postępu jest możliwe.

Obecnie wybór padł na:

3700X + MOBO X470 + RX5700XT + 16GB Ramu (2x8). Mam tylko nadal dylemat co do RX - mam dwóch faworytów:

1) RX 5700XT Nitro+ od Sapphire lub

2) RX 5700XT Red Devil od PowerColor - tutaj jednak znalazłem info o zasilaczu co najmniej 700W - myślę jednak że to przesada.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...