Skocz do zawartości
Galvaire

Laptop z RTX 2070 / GTX 1070

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przydałaby mi się pomoc w wyborze sprzętu. Szukam laptopa do grania (nie, nie biorę pod uwagę stacjonarki). Poza ceną, 6-8k na ten moment są 3 kluczowe aspekty, na które zwracam uwagę:

1. Karta graficzna - wstępnie zdecydowałem się albo na RTX 2070 albo GTX 1070

2. Rozmiar - 17''  mniejszy odpada

3. Chłodzenie - nie mam złudzeń, będzie wyło, wiadomo, trzeba to draństwo jakoś chłodzić, więc mam świadomość tego, że będzie głośno, natomiast pytanie, jaki sprzęt wybrać żeby radził sobie z temperaturami.

Na ten moment rozważam następujące opcje (oczywiście jestem otwarty na inne propozycje):

1. ASUS ROG Strix G

https://allegro.pl/oferta/asus-rog-strix-g731gw-i7-9750-16gb-512pcie-rtx2070-8709261885

2. HP OMEN

https://allegro.pl/oferta/hp-omen-17-i7-9750h-16gb-512ssd-rtx-2070-8gb-144hz-8796465465?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Acategory&bi_c=NGE3ZGNlYjItYTBlNy00OTAyLWEyM2UtMGNkNDFjZWRiYWYyAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=9a986eeb-6c9c-4343-94ad-6319b84dd62d

 

Często gęsto problem leży jeszcze w kiepskiej jakości SSD pakowanych do tych laptopów, no ale tutaj chyba niewiele poradzę, chyba, że poszedłbym w Hyperbooka (obecnie mam Clevo, chwalę sobie) więc też jest to jakaś opcja choć wstępnie patrzyłem i odrobinę ponad planowany budżet. Na liście nie ma MSI (może błędnie), bo czytałem, że np MSI GE75 RAIDER nie radzi sobie zupełnie z temperaturami, choć może ktoś z posiadaczy się wypowie i okaże się to mitem. Tak czy owak z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyperbook jest pro, chociaż ostatnio trochę osób żaliło się na obsługę gwarancyjną. Ciężko powiedzieć, czy to wyjątki, czy jakiś trend problemów marki. 

Ogólnie z grafiką to raczej RTX 2070, bo GTX 1070 będzie tylko ze starym procesorem. 

W tym budżecie, co pokazujesz, patrzyłbym jeszcze na Lenovo legion Y540: 

https://www.x-kom.pl/p/517102-notebook-laptop-17-3-lenovo-legion-y740-17-i7-9750h-16gb-256-rtx2070-144hz.html 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legion jest bardzo ciekawa opcja, pytanie czy lepiej od Omena radzi sobie z cieplem hmm

Edit: Legion wzgledem Omena cierpi troche na dyskach tzn 512 vs 512+1T, a zakladam, ze dokupienie i wsadzenie dysku ukreca leb gwarancji(?) 

Edytowane przez Galvaire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że HP do końca nie jest nowy. To sprzęt refreshed.

Cytat

Informujemy, że oferowany sprzęt jest kompletny, zapakowany w pudełko producenta, pochodzi z oficjalnego programu wyprzedażowego, wyselekcjonowana oferta HP Renew Gold i Silver, końcówki serii oraz niezrealizowane zamówienia klientów. Nie posiada wad technicznych i wizualnych.

Gwarancja jest ograniczona do roku. Potem przechodzi na sklepową.

Lenovo Legion Y740-17 i7-9750H/16GB/512 RTX2070 144Hz

Posiada dodatkowe miejsce na dysk SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...