Skocz do zawartości
elmo77a

Upgrade pc do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do upgrade pc.  Ze starej konfiguracji zostają : 4x ssd sata III, 1x hdd, napęd optyczny  również na sata, obudowa Corsair C70 i zasilacz Corsair RM 750w. Chcę zmienić platformę. Procesor który wybrałam to Ryzen 7 3800x. Potrzebuję do niego stabilnej płyty głównej.

Mobo musi oferować: obsługę 6x Sata III 1x m2; wyświetlacz kodów Post; przyciski clr cmos, power i reset na laminacie bądź tylnym panelu; dual bios

Nie chciałabym przeznaczyć na  płytę więcej niż ok. 1200 zł. Wstępnie wybrałam 2 modele ( opierałam się na info dotyczącej współpracy poniższych mobo z procesorami ryzen 3000):

1. Asrock X470 Taichi Ultimate

2. Gigabyte X470 Gaming 7 wif

Którą polecacie? 

Potrzebuję również karty graficznej do monitora 1440p,  144 hz, freesync dokładnie Acer XV272UP. Co kupić MSI RX5700 xt Gaming X czy Gainward RTX 2070 Super Phantom GS? Karta ma być stylistycznie stonowana, jak najmniej podświetlona, z wysoką kulturą pracy. Czy jest sens dopłacać do rtx 2080 super? 

Zamiast dysku m2 mogę zainstalować dysk ssd na pcie  pokroju Plextor M9PeY.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz tańszy model RTX 2070 Super to wybierz KFA2 EX Gamer Black.
Co do RTX 2080 Super to kupisz już za 3150-3170zł.

Tu masz porównanie 2070 Super do 2080 Super.

Tutaj porównanie procesorów 3700X z 3800X. Jak widać dopłacanie do 3800X nie ma sensu, lepiej kasę dołożyć do lepszych pamięci lub mocniejszego GPU.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odp. w sprawie procesora i karty graficznej.  Różnica w cenie cpu to +/- 100 zł. Mój wybór padł na 3800x ponieważ nie umiem wykonać oc a jednocześnie chcę mieć jak najwydajniejszy procesor.

Jaką płytę, z tych które podałam,  wybrać pod Ryzena 7 serii 3000? Chyba żeby kupić coś na X570. Wybrałabym pewno Gigabyte Aorus Master bo ma wszystko co potrzebuję ale jest jak dla mnie w cenie raczej kosmicznej.

Edytowane przez elmo77a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mają. Z płyt prawie wszystko mających jest Asus X570 e-gaming. 

Nie znalazłam płyt na chipsecie b450 które by miały dual bios , wyświetlacz kodów post i przyciski na laminacie. Tych praktycznych, przydatnych dodatków akurat dość często używam. 

Edytowane przez elmo77a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co się dziwisz przecież b450 to prawie budżetowiec w dodatku chcesz do niej prawie że topowy procek wepchać

do gigabajta jest jakiś kaszbak https://www.morele.net/wiadomosc/kup-zestaw-plyte-glowna-gigabyte-i-procesor-amd-otrzymaj-zwrot-gotowki-na-swoje-konto/16096/

https://www.morele.net/merrycashback/

może się załapiesz

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...