Skocz do zawartości
kapciu75

Corsair RGB Pro 32GB (2 x 16 GB) DDR4 3200MHz C16

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pomocy.

Na Amazonie są do kupienia pamięci Corsair posiadające oznaczenia: CMW32GX4M2Z3200C16 oraz CMW32GX4M2C3200C16.

Te pierwsze są podobno zoptymalizowane pod AMD, drugie pod Intela. Te pierwsze są droższe (169,90€), drugie tańsze (149,90€).

Na różnych forach jednak widzę, że te pamięci z oznaczeniem CMW32GX4M2C3200C16 ludzie stosują pod zestawy z procesorem AMD Ryzen.

Potrzebuję Waszej opinii i pomocy moi drodzy forumowicze.

Do pamięci chciałbym kupić płytę główną Gigabyte B450 Aorus Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zarejestrowałem się  specjalnie żeby rozwiązać dokładnie ten sam problem.

Zacznę od początku - niedawno kupiłem ramy, jednak zanim je kupiłem zapytałem Corsair o różnicę pomiędzy dwoma wersjami - tańszymi i droższymi o tym samym zegarze - 3200.

Cytat

 

Hello.
Whats the difference between these two?

CMK32GX4M2Z3200C16
CMK32GX4M2B3200C16

Specification is the the same, but price is different.

Example:

https://www.megekko.nl/product/2046/1064424/DDR4-Geheugen/Corsair-DDR4-Vengeance-LPX-2x16GB-3200-Geheugenmodule

https://www.megekko.nl/product/2046/123436/DDR4-Geheugen/Corsair-DDR4-Vengeance-LPX-2x16GB-3200-CMK32GX4M2B3200C16-Geheugenmodule

Thanks in advance.

 

Ich odpowiedź brzmi następująco:

Cytat

Thank you for contacting us.

(CMK32GX4M2Z3200C16) VENGEANCE® LPX 32GB (2 x 16GB) DDR4 DRAM 3200MHz C16 Memory Kit - Black has higher SPD speed (2666MHz) and is also compatible with AMD chipset, whereas (CMK32GX4M2B3200C16) VENGEANCE® LPX 32GB (2 x 16GB) DDR4 DRAM 3200MHz C16 Memory Kit - Black has 2133MHz SPD speed and is compatible with Intel chipsets only.

Should you need any further information, please do not hesitate to contact us.

Kind Regards,

Vid
CORSAIR Tech Support

Kilka dni przed ich odpowiedzią -  powyższym mailem zwrotnym zdążyłem kupić Corsair Rgb pro. Mocno zaniepokojony zacząłem się zastanawiać, o co chodzi do cholery - przecież nigdy nie słyszałem o problemach z kompatybilnością zegarów spd. Czytałem, że samsungi lepsze og hynixów, ale zegar SPD?

Mój następny mail brzmi:

Cytat

 

Thank you for your answer.

So you telling me that 2133MHz SPD speed is compatible with Intel chipsets only, and will not work with amd?  The problem is my pc will be build on amd cpu...

I bought that one: CMW32GX4M2C3200C16W

I checked, it is  2133MHz. 

Will it work on amd? ryzen 7 3700x

mobo: asus prime x570 pro

https://www.corsair.com/eu/en/Categories/Products/Memory/Vengeance-PRO-RGB-White/p/CMW32GX4M2C3200C16W#tab-tech-specs 

First time ever I heard something about spd speed, I know about hynix and samsung thing, but never heard nothing about spd speed/compatible problems.

Thanks in advance.

 

Ich odpowiedź z dzisiaj:

Cytat

Serial presence detect (SPD) is a standardized way to automatically access information about a memory module.  SPD is a memory hardware feature that makes it possible for the computer to know what memory is present, and what timings to use to access the memory.

Basically SPD speed is the speed memory operates out of the box. Overclocked settings are applied by XMP (Intel's Extreme Memory Profile) or DOCP (AMD's Direct Over Clock Profile).

VENGEANCE® RGB PRO 32GB (2 x 16GB) DDR4 DRAM 3200MHz C16 Memory Kit — White is not compatible with AMD chipsets, it is compatible with Intel chipsets only:

Z góry przepraszam za cytowanie po angielsku, ale tłumaczyć wszystko byłoby czasochłonne.

Czy to jest jakaś marketingowa ściema?

Podsumowując, według ich logiki Corsair 2*16gb 3200mhz spd 2133MHz działa tylko pod intel, a 2*16gb 3200mhz spd 2666MHz działa pod Intel oraz AMD.

Trochę wody w Wiśle upłynie zanim sprawdzę to w realu, bo jak na razie mam tylko obudowę, pastę i pamięć ram.

Dlatego tutaj jestem, żeby mieć pewność, że wszystko będzie hulać.

Z góry śliczne dzięki za poświęcony czas, zainteresowanie oraz wszystkie odpowiedzi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno złożyłem kompa na 3700x i 32gb Corsair Vengeance 3200 cl16. Wszystko działa bez problemu. Z tym że to zwykłe kostki, nie RGB, ale to raczej nie ma znaczenia, bo w środku jest to samo.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2020 o 02:48, wysio napisał:

Niedawno złożyłem kompa na 3700x i 32gb Corsair Vengeance 3200 cl16. Wszystko działa bez problemu. Z tym że to zwykłe kostki, nie RGB, ale to raczej nie ma znaczenia, bo w środku jest to samo.

Jakie szybkości spd miały te kości?

Edytowane przez outbreakz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...