Skocz do zawartości
keram

Nowy zestaw na i9 i dobrych podzespołach [15000] do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

obecnie chcę złożyć nowego kompa. Mam spory budżet, ale nie chcę za wszelką cenę mieć po prostu najdroższych części. Zdecydowałem o kilku podzespołach, ale potrzebuję pomocy przy innych oraz potwierdzenia, że wybrane przeze mnie są ok.

Ważne: nie interesuje mnie RGB w żadnym z komponentów, żadnej pstrokacizny ani podobnych rzeczy.

GPU: obecnie mam w kompie 2060 (nie super) dokładnie taką Gigabyte GeForce RTX 2060 GAMING OC PRO 6G GDDR6 (GV-N2060GAMINGOC PRO-6GD) Dobrze działa, kręci się i na razie nie narzekam. Potencjalnie w drugiej turze kupię coś mocniejszego.

CPU: i9 9900k (warto dopłacać do KS albo brać KF)?

MOBO: nie mam pojęcia - proszę o rady. Ważne: mam WiFi Asus WiFi AC1900 (PCE-AC68) + dobry router od Asusa, więc nie potrzebuję mieć tego na MOBO. Ważne, żeby MOBO było z dobrą sekcją i się nie przegrzewało. Będę kupował dysk/dyski M2, więc mobo musi wspierać tę technologię

RAM: nie mam pojęcia. Co trzeba kupić, żeby logicznie współdziałało z całą platformą? Chcę 32Gb więc najlepiej 2x16

Zasilacz: Proszę o radę.

SSD: mam obecnie 2 SSD na SATA, ale chcę 1 TB na M2 pod system i kilka głównych gier w które gram. Doradźcie coś proszę.

HDD: mam jeszcze 2x 320 Gb HDD, które zamierzam użyć, bo w RAID 0 jak obecnie całkiem nieźle służą za magazyn.

Obudowa: chciałem Nanoxia Deep Silence 3, ale nie mogę jej nigdzie znaleźć. Chodzi o to, żeby była bez okna, bardzo cicha i z na tyle dobrym chłodzeniem, żeby się te całe bebechy nie zagotowały. Poza tym musi dać się zamontować chłodzenie Noctua ND-15S (chyba, że macie lepsze pomysły)

Chłodzenie: Noctua ND-15S

Monitor: pomyślałem o ASUS 27" VG27AQ TUF Gaming. Może polecicie jakiś inny 27" z WQHD?

System: pewnie winda 10 Home (macie pomysł, gdzie najlepiej kupić)?


Wszelkie uwagi i podpowiedzi mile widziane.

Edytowane przez keram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy sprzęcie za 15k zł ten RTX2060 wygląda biednie , w drugiej turze kup coś mocniejszego np. RTX2070 Super lub wyżej .

Model KF ma zablokowane iGPU , 9900KS ma 5 Ghz w trybie turbo na wszystkich rdzeniach i 4 Ghz na starcie ( vs. 3,6 Ghz w zwykłym K / KF ) .

Ram to 3000+ mhz , przy takim budżecie to polecam coś na samsungach B-die , 3200 mhz CL14 albo 3600 mhz CL15 .

PSU - Seasonic Focus Plus Gold lub Platinum

SSD - Corsair MP510 960 GB lub PNY XLR8 CS3030 1TB , ew. jak szaleć to Corsair MP600 1TB .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to intel zapowiedział już lga 1200 [niby na koniec kwietnia a miał byc wcześniej] więc juz kupujesz trupa

więc nie wywalałbym teraz tyle kasy tylko złożył średniego kompa a jak wyjdzie lga 1200 i nowe karty to pogoniłbym płytę proca grafę i kupił nowe z odłożonej kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, _nick_ napisał:

Ale po co przepłacać 400 zł za płytę główną skoro ta, którą podałem będzie ok? Obie mają 6-fazową sekcję zasilania.

nie samymi fazami komp żyje i faza fazie nierówna

ale chyba jeszcze tego nie odkryłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, _nick_ napisał:

Dawać tyle za płytę główną to obłęd :) No chyba, że mówimy o osobach, dla których podkręcanie to sport życia.

skoro cię nie stać to sobie nie kupisz - 

sport życia - oni wolą jeszcze coś lepszego [ i znowu możesz pomarzyć]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Intel to na tą chwilę 9900KS rzecz jasna z jakimś wydajnym chłodzeniem , do tego tak jak ktoś wcześniej pisał szybkie pamięci  3200MHZ  z CL14  albo  3600MHz z CL15 ,jak do gier to grafa musi być szybsza niż  RTX 2060 .

Warto rozważyć AMD Ryzena  3800X / 3900X  z  w/w  pamięciami   chodzi toto pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mario2k napisał:

Jak Intel to na tą chwilę 9900KS rzecz jasna z jakimś wydajnym chłodzeniem , do tego tak jak ktoś wcześniej pisał szybkie pamięci  3200MHZ  z CL14  albo  3600MHz z CL15 ,jak do gier to grafa musi być szybsza niż  RTX 2060 .

Warto rozważyć AMD Ryzena  3800X / 3900X  z  w/w  pamięciami   chodzi toto pięknie.

no tak,kupi 3800x za 1600zł,procka który nie jest wiele szybszy od 9600kf za 900zł,o ile w ogóle jest szybszy.

 

moim zdaniem jak siedzi na sprzęcie z rtx 2060 to tragedii nie ma i poczeka sobie spokojnie na upgrade do końca roku jak wyjdą core 10 generacji,ryzeny 4000,ampere 7nm i rdna 2 i  ceny się ustabilizują.

 

kupować teraz RTX 2000 to słaby pomysł,chyba że jedynie ten 2070 Super jak się trafi za 2200zł dobry,cichy model.

to samo z 9900K(S/F),jak chce to niech kupi używanego 8700k za 1300zł na allegro i śmiga aż 8c/16t nie spadnie do 1600zł

 

 

 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, _nick_ napisał:

Chodzi o to, że

żeś się rozpisał tylko co z tego jak dalej nie rozumiesz dlaczego warto brać taką płytę 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podam ci tego na tacy [bo jesteś za leniwy aby samemu się zastanowić i jakieś logiczne wnioski wysnuć]

10% mówisz - grubo czyli dojdą do dzisiejszych inteli [może]

jak lubisz grać ze spadkami i  "jarasz" się  byle uruchomieniem gry to i atlon wystarczy [i całe życie na budżetowcach jedziesz]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2020 o 10:20, _nick_ napisał:

No to oświeć wszystkich i napisz dlaczego warto brać taką płytę :) Podaj konkretne argumenty.

Już teraz Ryzeny są średnio kilka procent z a intelem, więc jeśli poprawią IPC o np. 10% to tak, w grach będą szybsze od intela. Co w tym dziwnego? Z resztą ta różnica wydajności jest widoczna w grach bardzo rzadko, bo głównie obciążana jest karta graficzna, a tylko czasem masz spadki przez duże obciążenie procesora.

no taki 9700k to odjeżdża 3800x więcej niż parę procent,chyba gdzieś 12-15% i jest przy tym chłodniejszy od jakieś 10 stopni.

ceny inteli są wysokie ale i ryzeny 7 [gluteus maximus] nie urywają jak masz dać 1400zł za 3700x który od 3600 za 900zł jest szybszy o parę procent i to dosłownie.

9700k kosztuje sporo ale to chyba jedyne rozwiązanie żeby nie dławić takiego 2080 super czy 2080Ti przy 1440p 144hz

 

 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...