Skocz do zawartości
logimen

x570 Aorus Elite - no power

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Złożyłem kompa na AM4, jak w sygnaturze i mam dziwny problem.

Mianowicie, wyłączam kompa i gdy chcę go włączyć ponownie za chwilę to komp nie reaguje na guzik. Jak by zasilania nie było. Tak jest praktycznie za każdym razem.

Natomiast jak go włączam np. po nocy to już loteria, generalnie w takiej sytuacji raz w tygodniu nie odpalał.

W ogóle płyta dziwnie się zachowuje bo po takiej akcji jak dam guzik PSU na off i on, a dalej po guziku POWER komp nie odpala tylko migną diody na MB i coś jak by dziwnie rzęzi, jakby sekcja zasilania, cewki. Cholera wie.

I tak mogę się bawić przez kilka minut, aż w końcu za którymś razem komp sam wstaje tylko i wyłącznie po przełączeniu guzika w zasilaczu z off na on, bez dotykania powera na obudowie :| Jakaś magia dla mnie.

Ktoś może się spotkał z podobnym przypadkiem ?

Kable już sprawdzałem ze 3 razy, wszystko jest podpięte ok.

BIOS najnowszy F11, zasiłka bez problemu działała na tych gratach tyle, że z Z170 + i7 6700K OC więc jej nie podejrzewam tylko płytę.

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po tym jak nie chce odpalać i odepniesz kabel zasilania na 5 minut po czym go podłączysz i zadziała to oznacza, że odpala się zabezpieczenie przeciążeniowe (ciężki start), zasilacz do wymiany. Lub wtyczka zasilanie źle dociśnięta.

Edytowane przez Setnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po tym jak nie chce odpalać i odepniesz kabel zasilania na 5 minut po czym go podłączysz i zadziała to oznacza, że odpala się zabezpieczenie przeciążeniowe (ciężki start), zasilacz do wymiany. Lub wtyczka zasilanie źle dociśnięta.
Wyłączam go, następnie nie odpala z przycisku. Wyłączam guzik w zasilaczu i czekam ok 10min,nastepnie daje ten guzik na ON i wtedy mam 3 opcje:

1. Nadal nie odpala
2. Nadal nie odpala, ale jak dam znowu guzik zasilacza na off, po 1s na ON to od razu komp wstaje bez przycisku Power.
3. Wstaje z Power'a.

To nadal zasilacz?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz lub gniazdo przewodu zasilającego ma słaby styk, wstaje jak w zasilaczu nie wystąpi błąd( nie odpali się zabezpieczenie).
Ok, dzięki. W takim razie czeka mnie wydatek. Tylko jaki tu zasilacz kupić? Hmm

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pachnie mi tu BeQuiet'em. Po tych objawach obstawiam zasilacz.
Ooo. A co nie tak z bequiet? Fakt, miałem jeden niedługo i padł, ale był chyba 80+ Bronze więc mu daruję.
Aktualnie mam XFX Black Edition 650W i to na nim jest problem.
Gniazdo faktycznie mogę mieć obluzowane bo miałem kabel, który strasznie ciężko było odłączyć.
Teraz już mam inny kabel, łatwiej się wyciąga z zasilacza.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2020 o 07:13, Setnik napisał:

Zasilacz lub gniazdo przewodu zasilającego ma słaby styk, wstaje jak w zasilaczu nie wystąpi błąd( nie odpali się zabezpieczenie).

Dzięki za pomoc kolego.

Wymieniłem zasilacz i wygląda na to, że problem zniknął. Trochę szkoda bo stara zasiłka działała poprawnie z i7 6700K i 2070S. 

Może za małe dopuszczalne obciążenie 12v miała i stąd problem.

Do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, logimen napisał:

Dzięki za pomoc kolego.

Wymieniłem zasilacz i wygląda na to, że problem zniknął. Trochę szkoda bo stara zasiłka działała poprawnie z i7 6700K i 2070S. 

Może za małe dopuszczalne obciążenie 12v miała i stąd problem.

Do zamknięcia.

Raczej zmieniłeś przewody i te są za cienkie i nie podają wystarczającą ilość prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...